Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Polał znajomego łatwopalną substancją i podpalił. Odpowie za usiłowanie zabójstwa (wideo)

Policjanci z Lubartowa i Kocka zatrzymali 31-latka podejrzanego o podpalenie swojego znajomego. W trakcie libacji alkoholowej sprawca chwycił za kanister z łatwopalną substancją, a następnie podpalił 26-latka. Mężczyźnie za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 stycznia tego roku na terenie powiatu lubartowskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci z Lubartowa i Kocka, 4 mężczyzn razem spożywało alkohol w mieszkaniu jednego z nich.

– W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. 31-letni sprawca chwycił za kanister z łatwopalną substancją, którą polał i podpalił 26-letniego kompana. Mężczyzna wybiegł z mieszkania i w śniegu ugasił palące się ubranie. 26-latek dopiero na drugi dzień od zdarzenia trafił do szpitala. Jego obrażenia są poważne – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Mundurowi zatrzymali do tej sprawy wszystkich uczestników libacji: 30-latka, 35-latka i 31-letniego podejrzanego. Z mężczyznami zostały wykonane czynności procesowe, zabezpieczony został również monitoring, który 30-latek posiadał w mieszkaniu.

– Ponadto podczas przeszukania w mieszkaniu u 31-latka policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna w przeszłości był notowany do innych przestępstw. Wczoraj prokurator i policjanci wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Dzisiaj odbędzie się posiedzenie aresztanckie – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka,

Zatrzymany 31-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Odpowie także za posiadanie środków narkotycznych. Cały czas trwają w tej sprawie czynności.

21 komentarzy

  1. więzień polityczny , Andrzej ułaskawiaj

    • Eee… Andrzej tylko „swoich”, ułaskawia. Oczywiście w „zgodzie” z Konstytucją, w wersji PiS.

  2. Gdzie to wideo?

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112