Polacy polubili użytkowe poddasza – adaptacja poddasza jakie pomieszczenia możemy stworzyć?

Jeżeli chcemy, aby poddasze naszego domu naprawdę spełniało funkcje użytkowe musimy dokładnie zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć i jakie rozwiązania zastosować, aby pomieszczenia, które się tam znajdują były zarówno estetyczne, jak również praktyczne.

W ciągu ostatnich lat domy z poddaszem użytkowym znacząco zyskały na popularności, głównie dzięki estetyce, funkcjonalności, możliwości wykorzystania każdego metra kwadratowego powierzchni. Bardzo często zdarza się, że są to konstrukcje faworyzowane przez miejskie plany zagospodarowania przestrzennego. Domy z poddaszem użytkowym to bardzo ciekawa alternatywa dla domów z dachem płaskim, typowych „kostek” rodem z PRL, domów z zabudowie bliźniaczej czy szeregowców. Decydując się na dom z poddaszem użytkowym przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni projekt. Warto zajrzeć na projekty domów z poddaszem – domoweklimaty.pl.

 

 

Zalety domu z poddaszem użytkowym

Odpowiednio zaprojektowany i wykończony dom z poddaszem użytkowym może mieć naprawdę ogromny potencjał i być prawdziwą oazą spokoju nawet dla większej rodziny. Do największych zalet tego rodzaju domu zdecydowanie możemy zaliczyć:- możliwość pomieszczenia wielu domowników,- potencjał poddasza jako przestrzeni dekoracyjnej i użytkowej,- możliwość praktycznie dowolnej aranżacji wnętrz,- uniwersalność aranżacyjną i brak problemów z remontem w przyszłości,- możliwość wykonania pięknej elewacji, posiadania balkonu, – możliwość wykonania estetycznego i praktycznego dachu – zbierana np. deszczówki.

 

 

Dobry projekt, czyli jaki?

Dom z poddaszem użytkowym może być zarówno piękny, jak również funkcjonalny. Warto pamiętać, że stawiany dom jest na lata, a więc zastosowane w nim rozwiązania powinny być niejako odporne na modę, zmieniające się trendy. Zdecydowanie należy unikać rozwiązań niesprawdzonych, utrudniających aranżację, przebudowę, zmianę wielkości pomieszczeń, komunikację czy mnożenie kosztów. Należy brać również pod uwagę możliwość zwiększenia ilości domowników. Projekt powinien to wszystko przewidzieć.

 

 

Co można zrobić z poddaszem użytkowym?

Poddasze użytkowe to miejsce, gdzie zarówno inwestor, jak również projektant mogą się wykazać. W zależności od wielkości działki i domu, ilości domowników, zainteresowań lub zasobności portfela na poddaszu można przygotować część sypialną domu, pokoje dziecięce, gabinet, biblioteczkę, małą siłownię czy pokój relaksacyjny. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

 

Na co zwracać uwagę przy aranżacji poddasza?

Zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem jest zagracenie poddasza i wstawianie nieprzemyślanego wyposażenia. Warto pamiętać, z jaką przestrzenią mamy do czynienia. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie zabudowy mebli czy półek na wymiar, aby wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Można zrezygnować również z ostrej, ciemnej kolorystyki, ciężkich kamieni dekoracyjnych oraz innych dekoracji, które nie są funkcjonalne i zabierają dużo miejsca. Poddasze wymaga zastosowania sprawdzonych materiałów i przede wszystkim dokładności.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7312zł 0.02%
  • GBP 5.1244zł 0.34%
  • EUR 4.531zł 0.16%
  • CHF 4.2053zł 0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL