Pół tysiąca paczek żywnościowych i setki porcji bigosu. Perła włączyła się w przedświąteczną pomoc dla ubogich (zdjęcia)

Samochód dostawczy pełen paczek świątecznych dojechał dzisiaj do lubelskiego Caritasu od Perły Browarów Lubelskich. W ten sposób firma postanowiła okazać solidarność z tymi mieszkańcami Lublina, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji, a tym samym stworzyć im namiastkę prawdziwej wigilii.

W poniedziałek do siedziby lubelskiego Caritasu dostarczonych zostało 500 paczek od firmy Perła Browary Lubelskie. W każdej z nich znajdują się produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, z których osoby potrzebujące będą mogły przygotować świąteczne posiłki. Nie zabrakło też oczywiście drobnych akcentów świątecznych oraz słodyczy.

To nie jedyna pomoc, jaką zaoferował lubelski producent piwa. Należące do Perły lokale, czyli Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub, przygotują
400 porcji świątecznego bigosu dla osób, które w wigilię pojawią się w siedzibie Caritasu. W ten sposób firma postanowiła okazać solidarność z tymi mieszkańcami Lublina, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji, a tym samym stworzyć im namiastkę prawdziwej wigilii.

– Perła Browary Lubelskie to firma silnie związana z lokalnym środowiskiem. Od lat staramy się przełożyć nasz sukces biznesowy na działania przynoszące wymierne korzyści Lublinowi i jego mieszkańcom. Dobrym przykładem jest chociażby zaangażowanie Perły w sponsoring lubelskiego sportu czy odbywających się tu wydarzeń kulturalnych. W tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii, postanowiliśmy dodatkowo zwiększyć nasze zaangażowanie w akcje społeczne i charytatywne – wyjaśnia Andrzej Rutkowski Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

To już kolejna akcja pomocowa, w jaką w tym roku włączyła się Perła. Ta najbardziej spektakularna to sfinansowanie zakupu specjalistycznego ambulansu na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Puławska placówka po przekształceniu w szpital jednoimienny stanowiła na początku epidemii centrum walki z koronawirusem w naszej części kraju. Dodatkowo Perłowa Pijalnia Piwa oraz Perła Sport Pub brały udział w akcji Wzywamyposiłki, dostarczając darmowe posiłki pracownikom Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie.

Firma wsparła też honorowych krwiodawców i wolontariuszy, dla których przekazała 500 paczek z upominkami od marki Perła. W ten sposób postanowiła podziękować osobom, które bezinteresownie angażują się w przeciwdziałanie pandemii. Pomoc była też skierowana do restauratorów. Każdy lokal, który posiadał nienaruszone beczki z piwem, mógł je oddać do firmy, za co były zwracane pieniądze. Pomogło to przedsiębiorcom przetrwać pierwszy trudny czas przestoju.

(fot. lublin112)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Fajny gest im nie ubędzie a ktoś otrzyma pomoc, może inne firmy wezmą przykład?

 2. Tylko żeby po tym bigosie papieru w sklepach znowu nie brakowało

 3. A gdzie sama perełka ?

 4. Bigos to na 6 Króli, na Wigilię to raczej pasztet jak w Sejmie POdczas puczu.

 5. Dlatego nawet na wakacjach pije piwo PERŁA wspierając lokalny rynek bo wiem że to PROCENTUJE. Za granicą dawalem kolegom i innych krajów UE i zachwalali. Perła góra.

 6. Piwo poprawcie, jakość przede wszystkim. Co nam z tej zbiórki jak piwo do bani… Tylko Pijaki piją co podlezie… jak można na takim kiepskim piwie jechać i się dorobić. Ludzie naprawdę ślepi, podziwiam tych co lubią Perłę, dawno prawdziwego piwa nie pili tylko szczute tanim spirytem (na wodzi utlenionej). Ja tam piję tylko kraftowe piwa… Perła shit.

 7. A pij sobie co chcesz. Myślisz, że pijąc drogie kraftowe piwa jesteś bardziej wartościowym człowiekiem niż ktoś komu smakuje Perła?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia