Pół tysiąca paczek od sieci sklepów Stokrotka dla podopiecznych PCK

Ponad 500 podopiecznych PCK otrzymało świąteczne paczki. To wynik zbiórki żywności i słodyczy zorganizowanej przez PCK w sieci sklepów Stokrotka. Każdy odwiedzający w dniach 10-12 grudnia sklepy Stokrotki mógł dołączyć do akcji, przekazując wybrane artykuły przy okazji swoich codziennych zakupów.

W sklepach Stokrotki w całym kraju zostały przygotowane specjalne kosze. Klienci mogli tam wrzucać produkty żywnościowe, słodycze, środki czystości, zabawki i inne produkty potrzebne na co dzień.

Dzięki ofiarności klientów Stokrotki udało się przygotować ponad 500 paczek dla najbardziej potrzebujących, podopiecznych PCK, a więc osób samotnych, starszych, samotnie wychowujących dzieci. Paczki są obecnie dostarczane przez pracowników i wolontariuszy Oddziałów Okręgowych Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki zorganizowanej akcji wiele rodzin w całej Polsce spędzi godnie ten wyjątkowy, świąteczny czas.

– Polski Czerwony Krzyż każdego roku organizuje świąteczną zbiórkę. Dzięki działaniom oddziałów okręgowych i rejonowych docieramy do osób najbardziej potrzebujących. Kwesty i zbiórki artykułów w sklepach pozwalają na przygotowanie każdego roku świątecznych paczek dla podopiecznych PCK, rodzin o niskim statusie materialnym – mówi Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Sieć Stokrotka oprócz udostępnienia Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi miejsc do przeprowadzenia zbiórki, czynnie wspiera całą akcję.

– Świąteczna zbiórka to kolejny, wspólny projekt Stokrotki i PCK, w ramach którego obie organizacje wspierają walkę z ubóstwem. Współpraca ta trwa już od dłuższego czasu i przybiera różne, inne formy wsparcia potrzebujących będących pod opieką Polskiego Czerwonego Krzyża – mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu.

I tak np. w listopadzie br., podobnie jak w ub. roku, Stokrotka przekazała produkty do przygotowania 100 paczek dla podopiecznych PCK. Była to głównie żywność i środki czystości, które trafiły do seniorów.

(fot. nadesłane)

13 komentarzy

 1. To nie stokrotka a zwykli ludzie za to zapłacili !

 2. To właśnie pokazuje jak można dwojako przedstawić sytuację. Manipulacja słowem jakich teraz pełno

 3. Ale oszukaństwo!Mam nadzieję,że ci co wymyślili tą propagandową akcję,że to ta j… Stokrotka coś komuś daje,to z piekła nie wyjdą.

 4. Osoby robiące zakupy w Stokrotce przekazały dary! Trzeba zmienić tytuł artykułu….

  • Ale to nie te osoby zapłaciły za artykuły w mediach.

   • Po co pisać bzdury, że ktoś zapłacił za artykuł? Tekst zawiera jasną i wyraźną informację o darach i kto je przekazał. Zalecamy czytanie całej treści, nie tylko tytułów.

    • Czytelnicy zalecają nie robić z ludzi idiotów, co niby nie znają takich sztuczek. Bo za darmo to komuś PR nie robicie, nie ta sekta żebyście na dobrych uczynkach jechali.

     • Informacja prasowa przesłana do wielu redakcji. Prosimy się tak nie egzaltować i przyjąć do wiadomości, że nikt nie musi nikomu płacić, aby napisać o akcji pomocowej. O podobnych działaniach pisaliśmy, kiedy Perła Lublin przekazała dary do Caritas. Także życzymy patrzenia na świat przez pryzmat życzliwości, a nie pieniędzy. Każdy artykuł reklamowy jest wyraźnie oznaczony. A jak Pani/Pan w to nie wierzy, to nie nasz problem.

      • zmień Pan tytuł na „Pół tysiąca paczek od sieci i klientów sklepów Stokrotka dla podopiecznych PCK” i będzie lepiej i życzliwiej dla klientów co wsparli

      • Jak można napisać „Pół tysiąca paczek od sieci sklepów Stokrotka dla podopiecznych PCK” oraz „…Dzięki ofiarności klientów Stokrotki udało się przygotować ponad 500 paczek…” ? Przecież jedno stwierdzenie wyklucza drugie.
       I czy warto wdawać się w dyskusję z komentującymi uparcie twierdząc, że ma się rację – czy to jest dziennikarska rzetelność ?
       Stąd wniosek części osób, że jest to artykuł sponsorowany i ciężko się z tym nie zgodzić.
       De facto taki artykuł zdecydowanie obniża Waszą wiarygodność i dodatkowo działa niekorzystnie na postrzeganie Stokrotki przez klientów – przynajmniej w moim przekonaniu.

       A jeśli chodzi o Perłę – też zbierała dary wśród piwoszy czy dary zostały zakupione ze środków własnych tejże firmy ?

 5. Litwo ojczyzno moja.

 6. Tak niedługo się stanie

  A może dac to dla wyglodzonym zmarzniętym nędzarzom na pograniczu Polsko-Białoruskim.
  Tam w tych lasach wśród tych ludzi jest Matka Boska. Tam w tej głuszy w lesie w mrozie przyjdzie na świat niedługo Jezus…. Niechciany odtrącony. Pamiętajmy o tym.

  • A na innym portalu: „Migrantów w Mińsku już nie widać. Gastronomia i biznes wspominają ich dobrze – byli „żyłą złota””

   Jakim śmieciem musisz być. A, wiem :).

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej