Pokazy strażaków, atrakcje dla dzieci i wiele smakołyków. Wszystko w celu pomocy małej Wiktorii

Jeżeli szukacie pomysłu, jak ciekawie spędzić najbliższą sobotę, w imieniu strażaków zapraszamy do podlubelskiej Konopnicy. Odbędzie się tam charytatywny kiermasz, którego celem jest wsparcie zbiórki na leczenie Wiktorii Dyś. Przygotowano też szereg atrakcji.

W sobotę 18 maja w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy odbędzie się charytatywny kiermasz, którego celem jest wsparcie zbiórki na leczenie Wiktorii Dyś. Dziewczynka urodziła się w maju 2017 roku jako drugi bliźniak. Przyszła na świat z niezwykle rzadką chorobą – Femoral Facial Syndrome. Wiktoria jest jedyną osobą w Polsce cierpiącą na to wyjątkowo ciężkie schorzenie, które atakuje głównie dolny układ kostny.

Dziewczynka ma szereg wad wrodzonych żeber, kończyn dolnych, miednicy, kolan, stóp, zdeformowane kości udowe. Wymaga intensywnej rehabilitacji, opieki wielu specjalistów, a w przyszłości wielu poważnych operacji. Leczenie ma zostać przeprowadzone w USA, jednak jest niezwykle drogie, gdyż wyceniono je na kwotę ok. 1,5 mln złotych. Dlatego też strażacy z Konopnicy i Marynina postanowili wspomóc rodziców Wiktorii w walce o to, aby dziewczynka nie była skazana przez całe życie na wózek inwalidzki, ból i cierpienie.

– Wspólnie możemy uratować Wiki przed amputacją i spędzić wspaniały czas całą rodziną. Całkowity dochód ze sprzedaży na kiermaszu zostanie przeznaczony na operacje i leczenie Wiktorii. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa cały dzień a przewidziane jest mnóstwo atrakcji – każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie kiermasz darów i ciast, licytacje przedmiotów i rękodzieł, występ orkiestry dętej, pokaz ratownictwa medycznego, zabytkowych aut, parada motocykli, wóz strażacki, radiowóz policyjny, dmuchane miasteczko, fotobudka, malowanie twarzy, balony, animacje dla dzieci, gry i konkursy, przejażdżki konne, dorożka. Poza tym każdy z odwiedzających będzie mógł się posilić. Wszystko będzie można zjeść na miejscu lub kupić na wynos, wszystko ugotowane i przyrządzone z sercem i oddaniem dla malutkiej Wiktorki. Dlatego nie może nikogo zabraknąć – wspólnie uratujmy nóżki Wiktorii – mówi mama Wiktorii Agnieszka Dyś.

O godzinie 10:00 rozpocznie się kiermasz darów i ciast, o 11:00 wystąpi Orkiestra Dęta z Motycza, w południe odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, o godzinie 14:00 strażacy zaprezentują swoje umiejętności ratowania osób poszkodowanych w wypadku drogowym, zaplanowano też licytację przedmiotów i rękodzieł a na koniec prawdziwą potańcówkę z zespołem Free Band. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Będzie m.in. dmuchane miasteczko, trampoliny, animatorzy, przejażdżki konne, fotobudka a także konkursy i zabawy. Na tych, którzy zgłodnieją, czekać będzie grochówka po strażacku, przekąski z grilla, oraz golonka na kapuście.

Wydarzenie odbędzie się na granicy Lublina i Konopnicy. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej znajduje się na końcu ulicy Raszyńskiej na Węglinie.

(fot. materiały organizatora)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności