690 680 960

Pojawiły się silne podmuchy wiatru, po chwili drzewo leżało na zaparkowanym aucie (wideo)

Jedna z mieszkanek Lublina zarejestrowała na nagraniu niszczycielską siłę wichury, która obecnie szaleje nad regionem. Przewrócone podmuchami wiatru drzewo runęło na zaparkowane auto.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem na ul. Młodej Polski na Czechowie w Lublinie. Mieszkanka jednego z bloków nagrała film, na którym widać, jak sporych rozmiarów drzewo runęło na zaparkowany pojazd. Na szczęście w pobliżu nikogo nie było.

Niestety silny wiatr będzie nam jeszcze towarzyszył przez kilka godzin. Obecnie w regionie strażacy interweniują do usuwania połamanych drzew i konarów oraz uszkodzonych dachów na budynkach. Występują przerwy w dostawie prądu w wielu rejonach kraju, również na terenie woj. lubelskiego.

– Przechodzący aktualnie nad Polską front pogodowy, któremu towarzyszy silny i porywisty wiatr, wywołuje awarie i szkody w sieciach elektroenergetycznych – informuje PGE Dystrybucja.

Prawie 10 tys. Odbiorców oczekuje na wznowienie zasilania w Oddziale Lublin. Są to głównie mieszkańcy gmin:

RE Biała Podlaska: Biała Podlaska, Czemierniki, Drelów, Hanna, Janów Podlaski, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łosice, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Platerów, Radzyń Podlaski, Rokitno, Sarnaki, Sławatycze, Sosnówka, Ulan-Majorat, Wohyń, Zalesie.

RE Kraśnik: Bełżyce, Chodel, Józefów nad Wisłą, Niedrzwica Duża, Poniatowa.

RE Lublin – Teren: Bychawa, Jabłonna, Lubartów, Ludwin, Mełgiew, Michów, Milejów, Niemce, Ostrów Lubelski, Piaski, Strzyżewice, Świdnik, Wólka, Garbów, Jastków, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Kurów, Łaziska, Markuszów, Nałęczów, Opole Lubelskie, Piaski, Strzyżewice, Świdnik, Wólka.

RE Puławy: Garbów, Jastków, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Kurów, Łaziska, Markuszów, Nałęczów, Opole Lubelskie, Puławy, Ryki, Stężyca, Ułęż, Wilków, Żyrzyn.

Strażacy otrzymali już ponad 7000 zgłoszeń dotyczących przewróconych drzew i uszkodzonych budynków w całym kraju. Najtrudniejsza sytuacja jest na terenie woj. zachodniopomorskiego w powiatach drawskim, wałeckim oraz w Świnoujściu. Niestety odnotowano dwie ofiary śmiertelne i trzy ranne. Jedna z osób poniosła śmierć na terenie Międzyrzeca Podlaskiego w powiecie bialskim.

(fot. wideo Magdalena)

16 komentarzy

  1. A bo to myśmy je przecież sadzili te drzewa jak bloki oddali a teraz oni chcą je wyciąć – lamentowali emeryci! A teraz są wszystkie wycięte i niskie nasadzenia. Światło dociera do okien i nic nie zagraża ludziom i mieniu. Kto zapłaci za to auto, spółdzielcy się złożą bo zarząd odpowiada za to, że dopuścił aby tak wysokie drzewo tam rosło!

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas