Pogorszenie pogody zbliża się od zachodu do woj. lubelskiego. Spadnie deszcz, wystąpi silny wiatr

Do naszego regionu zbliża się pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu oraz silne porywy wiatru. Na termometrach zobaczymy w granicach 9°C.

W sobotę Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżowej, za którą odpowiedzialny jest niż znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód przemieszcza się front chłodny. Przed frontem zalega cieplejsze polarne, natomiast tuż za nim spływa chłodniejsze o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Przed frontem ciśnienie atmosferyczne spada, natomiast za frontem wzrasta.

Od dzielnic centralnych na wschód zmierzają opady deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym. W czasie przechodzenia frontu i opadów wzrośnie prędkość wiatru do 50-65 km/h. Lokalnie wiatr może spowodować niewielkie szkody. W najbliższych kilkudziesięciu minutach zacznie padać na zachodzie woj. lubelskiego. W kolejnych godzinach opady przesuwać mają się do centralnej i wschodniej części regionu. Burze nie wystąpią, gdyż chmury Cumulonimbus mają być za słabo rozbudowane w pionie. Temperatura z 17°C obniży się do 9°C. Opady w regionie mogą utrzymać się do drugiej części nocy z soboty na niedzielę.

W niedzielę wyraźne ochłodzenie odczujemy w całym regionie. Zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, a nawet rozpogodzeniami. Prawdopodobieństwo opadów deszczu nie będzie duże, ale nie można ich całkowicie wykluczyć. Temperatura wyniesie od 7°C do 9°C, ale odczuwalna ma być o kilka stopni niższa ze względu na umiarkowany, okresowo silny wiatr z zachodu, północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne ma rosnąć.

Poniedziałek przyniesie zachmurzenie duże i całkowite. W regionie wystąpią opady deszczu o natężeniu słabym. Termometry wskażą od 7°C do 9°C. Wiatr ma być słaby z zachodu i południowego-zachodu. We wtorek dalej dużo chmur, ale napłynie wyraźnie cieplejsza masa powietrza. Termometry pokażą od 11°C do 13°. Wystąpią opady deszczu. W środę zrobi się pogodnie. Na termometrach zobaczymy nawet 18°C w województwie lubelskim. Czwartek ma przynieść niewielkie ochłodzenie. Możliwe są opady deszczu, a w kraju nawet lokalne burze. Termometry pokażą od 16°C do 17°C

W piątek deszczowo. Zrobi się też chłodniej. Za dnia termometry pokażą maksymalnie 8°C. Noc z piątku na sobotę może przynieść lokalny przymrozek w regionie. Przyszły weekend ze znacznym ochłodzeniem. W ciągu dnia temperatura będzie jednak dodatnia. Nocami możliwy będzie niewielki przymrozek w woj. lubelskim.

Niewykluczone, że nadchodzące święta będą chłodne. Niektóre modele wskazują też na pewne prawdopodobieństwo opadów zimowych.

Aktualna temperatura
Położenie opadów i lokalnych burz w Polsce

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. Dzisiaj w Niemczech na Bawarii tak wieje że można z żelbetu na łańcuchu latawiec puszczać

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą