Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pogarszają się warunki do jazdy na drogach w regionie. Wieczorem możliwe lokalne oblodzenia

Pogarszają się w regionie warunki do jazdy. Padający śnieg, śnieg z deszczem, śliska nawierzchnia jezdni i ograniczona widoczność panują obecnie na drogach w woj. lubelskim.

Obecnie w dużej części regionu panują trudne warunki pogodowe do jazdy. Należy nadal liczyć się z opadami śniegu i lokalnie śniegu z deszczem. Noc z piątku na sobotę zapowiada się z niżową pogodą i zachmurzeniem całkowitym. Prognozowane są opady śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym, początkowo gdzieniegdzie także mieszanym. W wielu miejscach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 3-7 cm. Natomiast w najchłodniejszej części nocy od -1°C do 1°C. W wielu miejscach regionu będzie bardzo ślisko. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W sobotę prognozuje się zachmurzenie duże, w północnej połowie regionu, po południu, większe przejaśnienia. Utrzymają się słabe opady śniegu przez większą część dnia na przeważającym obszarze Lubelszczyzny. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Drogi i chodniki będą śliskie, gdzieniegdzie oblodzone. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

Pogarszają się warunki do jazdy

– Padający śnieg i śnieg z deszczem sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Panująca aura może sprzyjać stłuczkom i kolizjom. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia – informuje kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

– Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Apelujemy również do kierowców, którzy jeszcze nie zmienili w swoich autach opon z letnich na zimowe, że najwyższa pora, aby zrobili to jak najszybciej – apeluje kom. Anna Kamola.

Pogarszają się warunki do jazdy na drogach w regionie. Wieczorem możliwe lokalne oblodzenia

fot. GDDKiA

7 komentarzy

 1. Dyrdymałkiewicz nijaki

  Padający śnieg, śnieg z deszczem, śliska nawierzchnia jezdni i ograniczona widoczność panuje obecnie na drogach w woj. lubelskim
  To zapowiedź napływu klientów do służ ratunkowych, dyrektorów złomowisk, a jak dobrze pójdzie to może nawet dla cołaskabiorców i grabarzy

 2. Czy elektryczne pługi już wyjechały na drogi? Elektryczne, bo przecież zakazujemy zwyczajnym ludziom kupowania samochodów spalinowych. Urzędy obetną sobie premie, a za oszczędzone pieniądze kupią pojazdy elektryczne, prawda?

 3. Precz z Unią europejską.

 4. mówiłem mojej starej jedz głupia babo zmieniaj opony to nie to teraz ja bd jezdził a ona niech z buta ciśnie haha

 5. Katamaran na asfalcie .

  Czas się ruszyć drogowcami .Sypać solą i szykować pługi.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo