Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podtopienia w Lublinie. Zalane domy na ul. Dzierżawnej i Wapiennej

Ulewy dały się we znaki także mieszkańcom Lublina. Od wielu godzin strażacy walczą z podtopieniami.

Od wczesnych godzin porannych kilka zastępów straży pożarnej walczy z usuwaniem skutków ulewy w Lublinie. Jak zwykle podtopieniom uległy posesje zlokalizowane przy ulicach Dzierżawnej i Wapiennej. Do pomocy zostały wezwane jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości. Na miejscu znajduje się kilka zastępów straży pożarnej m.in. z Mętowa, Strzeszkowic, Moszenek i Pawlina.

Spływająca w trakcie intensywnych opadów woda, podtapiała położone poniżej domy i posesje. Zalanych zostało ponad 20 domów, praktycznie w każdym z nich są spore straty. Jak wyjaśniali nam mieszkańcy, zalane zostały ogródki, garaże a woda wdzierała się do mieszkań. Zniszczone zostały domowe sprzęty, a niektórzy utracili nawet większość wyposażenia, czyli ubrania, meble itp.

Strażacy przemieszczają się od posesji do posesji, wyznaczyli kolejność do wypompowywania wody. Niektórzy z mieszkańców w oczekiwaniu na pomoc, na własną rękę usiłują osuszyć teren. Straty szacowane są na kilkanaście tysięcy złotych.

(fot. lublin112)
2014-05-17 13:05:54

10 komentarzy

 1. Dzierżawna i Wapienna, jedne z najbardziej reprezentacyjnych ulic Lublina, niedotknięte patologią etc.

  • Ale co to ma do rzeczy?? ,wsiądź w 151 i wysiądź na końcowym ,tam jest twoje miejsce…….

   • wsiądź w 151 i wysiądź na końcowym ,tam jest twoje miejsce……. —tez tak mysle

 2. Byłem na miejscu i zalane jest wszystko do okoła. przed chłopakami jeszcze dużo roboty zanim to wszystko wypompują. na miejscu sa jednostki OSP z Metowa Pawlina Moszenek Strzeszkowic Głuska.

 3. W Lublinie straż wypompowuje wodę z terenu posesji w Bychawie straż każe sobie radzić samemu a zalana posesja, piwnica…To jakieś inne zakresy pomocy i obowiązków?

 4. Panie Konkretny!
  Ja znam bardzo dobrze ludzi z wapiennej i patologia jest tam taka sama jak na każdym lubelskim osiedlu, a poza tym mieszka tam naprawdę wielu wspaniałych ludzi, którzy płacą tak samo podatki jak i Pan, niestety Urząd Miasta Lublin co roku wyklucza Wapienną z wydatków z budżetu miasta. Och zapomniałam napisać że przymierzają się do zrobienia nowej drogi, ale tylko dlatego, że to ma być jedna z dróg ewakuacyjnych z nowego stadionu. A mieszkańcom ulicy Wapiennej bardzo by się przydała kanalizacja….. bo niestety nikt w Urzędzie nie pomyśli, że to przecież centrum miasta …

  • zgadzam sie w calosci .utarlo sie tak od dawna o Dzierzawnej i Waiennej i czy jest tak czy nie-to sie gada co sie gdzies,kiedys uslyszalo 🙁 nie znajac ludzi i sytuacji.nie widzac u siebie i obok tego co zle .

 5. Niestety tak jest tutaj co roku,zero inwestycji, zero kanalizacji, nie którzy w tych czasach nie mają nawet bieżącej wody, w zimie pługi nie dojeżdżają 13 dzielnica, miasto ma to w dupie dlatego później my będziemy mieć to gdzieś jak naszym urzędnikom za to odpowiedzialnym znikną samochody…

 6. Haha jeszcze wiecej powinno stanoc tam komurek zwanych domami to napewno nie bylo by takich problemow

 7. zrównać z ziemią ten trzeci świat i patologie w nim zawartą i posiać tam trawę.