Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podsumowanie sytuacji wywołanej koronawirusem w woj. lubelskim. 61 ozdrowieńców, 298 wykonanych testów w ciągu doby

Do dzisiaj w cały woj. lubelskim odnotowano 221 przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ozdrowieńców w regionie wynosi 61, do 10 kwietnia zarejestrowano 9 zgonów.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim na dzień 10 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego: liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 16, liczba osób poddanych kwarantannie domowej – 9716, liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 2032.

Do dnia 10 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 221 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 61 ozdrowieńców i zarejestrowano 9 zgonów. W ciągu ostatniej doby zostało wykonany w woj. lubelskim 298 testów.

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 221 osób, w wieku:
0 – 20 lat – 30 osób;
21 – 40 lat – 56 osób;
41 – 60 lat – 78 osób;
powyżej 61 roku życia – 57 osób.

Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany. Potwierdzone przypadki są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Lubelskiego i Ministerstwa Zdrowia. Trwają bardzo intensywne działania wszystkich służb sanitarnych. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku. Szybkość i skuteczność wdrożenia działań przez Państwową Inspekcję Sanitarną, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, jest uzależniona od niezwłocznego zgłaszania podejrzeń zachorowań zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy, do których trafiają pacjenci.

Bardzo istotne jest odpowiedzialne podejście każdej osoby do stosowania się do zaleceń inspekcji sanitarnej i profesjonalistów medycznych dotyczących zasad postępowania w kwestii przestrzegania higieny – szczególnie właściwego mycia rąk, higieny kaszlu i kichania, unikania dużych skupisk ludzkich.

Podsumowanie sytuacji wywołanej koronawirusem w woj. lubelskim. 61 ozdrowieńców, 298 wykonanych testów w ciągu doby

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia:
https://www.gov.pl/web/koronawirus
https://gis.gov.pl/

(fot. pixabay.com, WSEE)

20 komentarzy

  1. Już 20 kwietnia będą otwarte galerie handlowe, fryzjerzy,kosmetyczki. Przecież nikt nie będzie wam dopłacać do utrzymania biznesu. Gospodarkę trzeba ratować. Dużo z was odda życie za buty, kieckę czy sztuczne żęsy albo paznokcie. Mata co chceta!

    • Nie wiadomo, sugeruje siedzieć w domach i się zbytnio nie podniecać ;p

    • Tak się nie stanie. Nie po to wprowadzają maseczki od 16 żeby 20 otwierać galerie. Będą to ciągnąć przynajmniej do wakacji.

      • opchną maseczki, płyny, rękawiczki, testy i się skończy…
        ew jak zdążą szczepionkę przymusową dla wszystkich… (bo z AH1N1 świńską grypę nie zdążyli w Polsce..)
        oczywiście wszystkie miliardy w trybie bezprzetargowym…
        Już żony szwagrów burmistrzów i wojtów dostąły „kontrakty” i szyją maseczki ze starych zasłon obrusów i z czego się da…
        i będą rozdawane „za darmo”… a ciemny lud będzie się cieszył jak pies z pchłami…
        kto by się przejmował przetargami, atestami w obliczy światowej „zarazy” i histerii…

    • to ja poprosze 330 miliardow z powrotem

  2. Rzęsy miało być.

  3. Pomyślałeś? Nie mów. Powiedziałeś? Nie pisz. Napisałeś? Nie wysyłaj. Wysłałeś? To się nie dziw.

  4. podsumować to można po zakończeniu,a teraz nie ma się czym podniecać

  5. Tylko 298 testów… ręce opadają

    • 298 x 500 pln (1szt testu) = 149 000 pln na dobę…
      i jak myślisz kto za to wszystko zapłaci…?
      czy wykonanie testu cokolwiek zmienia w postępowaniu sanitarno/epidemilogicznym i leczeniu…?

    • łapać na siłę przechodniów i robić im testy bo za mało…
      jeśli ktoś trafia do szpitala z poważnymi objawami to robi się mu test potwierdzający a wszyscy którzy mieli z nim kontak trafiają na kwarantanne …
      dopóki nie ma konkretnego leku na Covid to robienie testu profilaktycznie jest marnowaniem pieniędzy podatników…

      • Nareszcie głos rozsądku w sprawie ilości testów CoV-2019…

      • A tu się nie zgodzę. Po pierwsze pracujący w służbie zdrowia przy opiece ludzi zarażonych wirusem powinni mieć testy robione profilaktycznie co 7 dni. Po drugie robienie testów na zasadzie: a co Panu jest ? przecież Pan nie umiera jeszcze. Proszę przyjść jak będzie Pan umierał zrobimy test, jest o wiele gorszym podejściem. Rozumiem że to kosztuje, ale badanie jak największej liczby osób pozwoli skrócić czas panowania epidemii co pozwoli wielu ludziom wrócić do pracy i zacząć płacić podatki. Już nie mówiąc o kasie która idzie na ratowanie przedsiębiorstw, a to też z kasy podatników.

Z kraju

Wiadomości z info112