Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podróbki w sklepie. „Gdyby towar był oryginalny jego wartość wynosiłaby około 300 tys. zł”

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili nielegalne wprowadzenie do obrotu podrabianej odzieży i akcesoriów modowych. To wynik kontroli przeprowadzonej w jednym ze sklepów w Zamościu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa przeprowadzili kontrole skoncentrowane na ochronie własności intelektualnej i przemysłowej. W jednym z miejscowych sklepów natrafili na podróbki wśród oferowanych produktów. Wśród nich znalazły się podróbki torebek, portfeli, opasek na włosy, bluz, bluzek, getrów i kompletów sportowych, łącznie ponad 160 sztuk produktów, na których nielegalnie naniesiono znaki towarowe znanych światowych firm modowych.

Wartość tych produktów, gdyby były oryginalne, wynosiłaby około 300 tysięcy złotych. Jednak już wstępna ocena potwierdziła, że nie są one oryginalne. Funkcjonariuszy zaniepokoiła przede wszystkim niska cena odzieży i galanterii skórzanej, która była kilkadziesiąt razy niższa niż cena produktów markowych. Ponadto jakość wykonania produktów była znacząco gorsza niż standard towarów oryginalnych.

Funkcjonariusze zatrzymali nielegalny towar, a postępowanie w tej sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Handel podróbkami to kradzież

Warto podkreślić, że handel podróbkami to kradzież czyjejś wartości intelektualnej. Zatrzymując towary podejrzane o naruszenie praw własności intelektualnej Krajowa Administracja Skarbowa wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców oraz chroni konsumentów.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

4 komentarze

  1. No przecież każda Karyna musi mieć torebkę Michael Kors, albo Gucci, a jak 500+ nie starcza, to zostaje „faszyn from Raszyn”.

  2. … złapać płotkę i odtrąbić sukces … a co tam w Jankach i Tuszynie? towar dalej wiozą tir-ami

    • Powinieneś się zgłosić do prokuratury,jeżeli posiadasz jakieś informacje o dokonanych lub dokonywanych przestępstwach.

Dodaj komentarz

Z kraju