Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalili i zniszczyli kilkanaście aut

W nocy ze środy na czwartek na ul. Inżynierskiej, Smoluchowskiego i Kruczkowskiego wandale podpalili i zniszczyli kilkanaście samochodów. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

W nocy z 20 na 21 listopada w rejonie ul. Kruczkowskiego, Inżynierskiej i Smoluchowskiego nieznani sprawcy podpalili kilka zaparkowanych aut a kilkanaście uszkodzili. Do aktu wandalizmu doszło około godziny 2. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG2 z Lublina. Właściciele aut oszacowali straty na kilkanaście tysięcy złotych.

– Do uszkodzenia pojazdów doszło w nocy z 20/21 bm. przy ul. Kruczkowskiego, Smoluchowskiego i Inżynierskiej. W wyniku pożaru doszło do zniszczenia kilku samochodów. Na miejscu wykonane zostały oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Na obecną chwilę straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę około 10 tys. zł. Sprawą i ustaleniem jej wszystkich okoliczności zajmują się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Postępowanie prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z KWP Lublin.

Jak nas poinformowano uszkodzonych pojazdów jest kilkanaście. Właściciele aut i mieszkańcy są zbulwersowani takim atakiem wandalizmu. Nie tak dawno w rejonie ul. Diamentowej, z zamkniętego parkingu ktoś ukradł tablice rejestracyjne z kilkunastu aut.

Jeżeli ktoś widział sprawców lub ma wiedzę kto mógł zniszczyć zaparkowane auta przy ulicach Kruczkowskiego, Smoluchowskiego i Inżynierskiej, może się nią podzielić z policją. Nie bądźmy obojętni na działania wandali.

2013-11-22 15:41:21
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Droga Redakcjo!

    Gdzieś tkwi błąd, ponieważ najpierw jest mowa o nocy ze środy na czwartek, a więc z 20 na 21 listopada, później jest mowa o nocy z 21 na 22 listopada, a więc z czwartku na piątek, następnie znowu o poprzedniej, czyli 20 na 21 to jest środa na czwartek. Czytelnicy uprzejmie proszą o korektę!

    —————————————————–
    dziękujemy za zwrócenie uwagi – przenieśliśmy się w czasie 🙂 – pozdrawiamy lublin112.pl

  2. a jrg1 to nie bylo?

    • mieliśmy informację o strażakach z jrg2 ale jeżeli byli a masz taką wiedzę to umieścimy taką informację – pozdrawiamy lublin112.pl