690 680 960

Podpalił ubrania na wieszaku i zamknął drzwi do mieszkania. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Kraśniccy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Kraśnik, który podpalił ubrania na wieszaku i zamknął drzwi do mieszkania, w którym znajdował się jego znajomy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W minioną środę policjanci z Kraśnika otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie gminy Kraśnik doszło do pożaru jednego z domów mieszkalnych. Na miejscu działania prowadzili strażacy. Wstępne ustalenia wskazywały na podpalenie.

Co więcej, mundurowi na miejscu ustalili również, że w budynku zamieszkiwanym przez 68-latka przebywał jego znajomy. W pewnym momencie 57-latek zamknął na zatrzask drzwi wejściowe, podpalił wiszące na wieszaku w ganku ubrania powodując pożar i stwarzając realne zagrożenie życia i zdrowia śpiącego w tym czasie domownika.

Na miejscu pojawiła się córka 68-latka, która wielokrotnie prosiła i wzywała do otwarcia drzwi. Dopiero kiedy pożar zaczął się rozprzestrzeniać, 57-latek otworzył je i opuścił dom. Mieszkanie opuścił również 68-latek, którym zaopiekowała się rodzina. Policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia domu. 57-latek miał w chwili zatrzymania ponad 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury z udziałem biegłego wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Sąd Rejonowy w Kraśniku przychylił się do wniosku policji i Prokuratury Rejonowej w Kraśniku o zastosowanie wobec 57-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

(fot. Policja Kraśnik)

5 komentarzy

  1. Kraśnik i wszystko jasne

  2. Mam nadzieję że tym razem to nie żaden radny ????

  3. Przez te anteny 5G skierowane na Kraśnik ludzie zachowują się tam bardzo dziwnie. Ale można tam obniżyć rachunki za prąd. Znajomy ma restaurację i od strony gdzie rozlokowane są anteny 5g w okolicy okien budynku postawił piekarniki, które bez prądu działają jak kuchenki mikrofalowe. Ilość docieranej energii z nadajnika zwiększa lub zmniejsza w razie potrzeby elektronicznie sterowanymi, aluminiowymi roletami.

  4. ani chybi 5G

  5. Tak to na pewno 5G i LGBT

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin