Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalacz w rękach policjantów. Szkody wywołane jego działaniem oszacowano na 12 tys. złotych

Zamojscy policjanci zatrzymali 23-latka, który odpowie za dwukrotne podpalanie budynku gospodarczego. Wartość strat wywołanych pożarami oszacowano na 12 tys. złotych.

W miniony wtorek w nocy około godziny 3 na jednej z posesji w gminie Łabunie w powiecie zamojskim doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policjanci.

Ogień strawił frontową ścianę budynku oraz fragmenty konstrukcji dachu. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Straty 52-letni właściciel wycenił na kwotę 5000 zł. Z okoliczności zdarzenia wnikało, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia.

Kryminalni z Zamościa i policjanci z Łabuń ustalili, że za podpaleniem może staż 23-letni mieszkaniec gminy Łabunie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu. Okazało się, że to nie jedyne podpalenie, które ma na swoim koncie 23-latek. Niespełna miesiąc temu także podpalił budynek gospodarczy na tej samej posesji.

Pokrzywdzony wycenił wówczas wartość start na kwotę 7000 zł. 23-latek wczoraj usłyszał zarzuty umyślnego zniszczenia mienia. Policjanci ustalili również, że młodzieniec groził pokrzywdzonemu spaleniem jego zabudowań. Odpowie więc i za to przestępstwo.

Prokurator postanowił, że 23-latek czekając na rozprawę i wyrok sądu pozostanie pod policyjnym dozorem. Przestępstwo niszczenia cudzej rzeczy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Zamość)

Jeden komentarz

  1. Jakąż wielką krzywdę ten stary cap musiał zrobić temu 23 latkowi…..

Z kraju

Polityka i społeczeństwo