690 680 960

Podpalacz pod Urszulinem? Jednej nocy spłonęły dwie stodoły

Dzisiaj w nocy praktycznie w jednym czasie doszło do dwóch pożarów w gm. Urszulin. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia.

Pierwszy pożar został zauważony po godzinie 22-giej w nocy ze środy na czwartek w miejscowości Załucze Nowe. Straż pożarna została powiadomiona dokładnie o 22:08, na miejsce natychmiast skierowano jednostki z JRG Włodawa, OSP Załucze Nowe, OSP Wereszczyn i OSP Urszulin. Na miejscu okazało się, że płonie drewniana stodoła, budynek cały objęty był ogniem. Strażakom pozostało tylko dogasić zgliszcza stodoły.

W tym czasie gdy strażacy walczyli z pożarem w Załuczu, dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania we Włodawie odebrał zgłoszenie o kolejnym pożarze. O godzinie 22.39 wpłynęła informacja o płonącej kolejnej stodole, tym razem w sąsiedniej miejscowości Babsk. Jednostki z JRG Włodawa oraz OSP Wereszczyn i OSP Wola Wereszczyńska skierowano na miejsce. Tym razem także budynek cały objęty był ogniem.

Po dogaszeniu obu obiektów podliczono straty: w pierwszym przypadku właściciel gospodarstwa wycenił straty na około 40 tys. zł. zaś w drugim na 8 tys. zł. Obie akcje trwały około 6 godzin.Dochodzenie w sprawie przyczyn pożarów prowadzi w obu przypadkach policja.

(fot. Andrzej Łoś)
2014-04-17 20:27:20

Jeden komentarz

  1. Pan Sołtys z Lublina

    Nie daj Boże, znowu jakiś bezstresowo wychowany dzieciaczek „żartował” sobie, czy może się „bawił”, pod wpływem gorzałeczki, czy może „nieszkodliwej” trawki ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce