Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podłączony do tlenu pacjent zapalił papierosa. Wiadomo już, co było przyczyną pożaru w szpitalu

Leżący na szpitalnej sali pacjent postanowił zapalić papierosa. Pojawienia się płomienia w połączeniu ze zwiększonym stężeniem tlenu sprawiło, że pomieszczenie gwałtownie stanęło w płomieniach.

Trwa śledztwo w sprawie pożaru, jaki miał miejsce tydzień temu w szpitalu w Krasnymstawie. Jak już informowaliśmy, ogień pojawił się w jednej z sal na trzecim piętrze budynku. Przebywało w niej 7 pacjentów. Na czas akcji gaśniczej konieczne było ewakuowanie 49 osób. Spłonęła sala chorych wraz ze sprzętem i znajdującym się w środku wyposażeniem.

Policjanci od początku podejrzewali, że przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez jednego z pacjentów. Teraz już wiadomo, że sprawcą pożaru był 65-latek z gminy Fajsławice. Mężczyzna leżąc na sali oddziału chirurgicznego z podłączonymi tzw. wąsami tlenowymi, czyli cewnikiem do podawania tlenu przez nos, postanowił zapalić papierosa.

Pojawienia się płomienia w połączeniu ze zwiększonym stężeniem tlenu sprawiło, że wszystko zaczęło się gwałtownie palić. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, jednak sala nadaje się tylko do gruntownego remontu. Prokuratura prowadzi teraz czynności mające na celu ustalenie, czy mężczyzna nie naraził innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

(fot. Policja)

28 komentarzy

  1. Takich nie powinno się leczyć. Wyrzucić że szpitala na zbity pysk!

  2. To rzeczywiście się dusił jak papierosa chciał zapalić

    • To niestety norma. Takich pacjentów jest bardzo dużo. Papieros w toalecie, a potem awantury, bo inhalacji na czas nie dostał i mu duszno. A wszyscy za to płacimy.

  3. Jak pisałem pod poprzednim artykułem, tak było. To codzienność u niepochamowanych nałogowców.

  4. A tak niewiele mu brakowało do nagrody Darwina

  5. Chemii nie miał w szkole, fizyki też… a może miałby gdyby chodził? Nie wiadomo… wiadomo za to, że nadal to to żyje pomimo IQ żaby ! Tylko szkoda, że tak dużych bocianów nie ma…

  6. Nie. Nieodpowiedzialny baran w ogole nikogo na nic nie narazil. A tak serio to baran powinien pokrywac straty z wlasnej kieszeni. Dlaczego podatnicy maja placic za jego glupote?

  7. A to trzeba jakoś specjalnie ustalać czy pojawiło się niebezpieczeństwo?

  8. XD papierosy to chyba najgłupszy nałóg jaki jest, śmierdzi to, drogie jest, truje, i pokazuje jakim jest się „mięczakiem”, że się od czegoś takiego uzależnia

Z kraju

Polityka i społeczeństwo