Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas weekendowych kontroli 19 kierowców straciło prawa jazdy

Lubelscy policjanci na drogach powiatu prowadzili w ciągu ostatniego weekendu wzmożone kontrole. Ich efektem było zatrzymanie 19 praw jazdy oraz ujawnienie 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

Od minionego piątku przez cały weekend lubelscy policjanci prowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. W swoich działaniach skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpiecznej jazdy.

Oprócz kontroli prędkości, mundurowi zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W trakcie działań, kontrole prowadzili również policjanci z grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Od piątku do niedzieli policjanci ujawnili blisko 550 wykroczeń. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 19 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo policjanci ujawnili 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

Jednym z nich był 22-latek, mający prawo jazdy zaledwie od kilku miesięcy. Mężczyzna spowodował kolizję na Alejach Zygmuntowskich w Lublinie, mając w organizmie promil alkoholu.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. W niedzielę sklepy pozamykane. Zatem gdzie oni tak pędzili z tym ciepłym pieczywem?

    • Oni nigdy nie pędzą ze względu na pieczywo tylko dla tego że mają gupawkę we krwi i do wyższych kategorii psycholog ich nie dopuszcza.

  2. A jak ktoś ma unijne i RP ,to które mu zabierają????

  3. Dlaczego moczymordom nie zabierają samochodów i nie przekazują na licytację, a dochód ze sprzedaży na poprawę bezpieczeństwa? Fajnie by było

  4. I tak jeżdżą bez .
    Chyba jedyna kara, która by odstraszyła takich ludzi piratów drogowych to załadowanie big Black cook w dniu.psko aż do finału. Powtarzać profilaktycznie przez 3 miesiące każdego dnia rano popołudniu i na dobranoc.