690 680 960

Podczas remontu Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów natrafiono na egipską mumię

W budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów trwa remont. Podczas prac na górnej kondygnacji natrafiono na niezwykłe znalezisko.

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Vetterów w Lublinie trwają prace remontowe. Szkoła zyska nowy blask dzięki wyremontowaniu wszystkich pomieszczeń, wymianie podłóg, czy odnowieniu i zakonserwowaniu detali architektonicznych. Prace mają potrwać do jesieni i pochłoną ponad 12,5 mln złotych.

Podczas prac na górnej kondygnacji natrafiono na niezwykłe odkrycie w jednym z filarów. Otóż zamurowana była tam starożytna mumia. Znalezisko zostało odpowiednio zabezpieczone.

– Trwa remont „Vettera”, czyli pięknego zabytkowego budynku przy ulicy. Przyniósł wielkie niespodzianki. Najciekawsza? Odnaleziono… egipską mumię na poddaszu, którą zapewne swego czasu przywiózł z Egiptu fundator szkoły August Karol Vetter – poinformowało Miasto Lublin.

(fot. UM Lublin)

21 komentarzy

  1. Podobno kiedyś taka moda była bodajże 18-19 wieku że ludziska zwłóczyli mumie z Egiptu, jeżeli kogoś było stać to sobie taką kupował i nikt żadnych mu wstrętów nie czynił z przywozem. Czytałem że prawie każdy szanujący się angielski arystokrata coś takiego sobie sprawiał a i w Polsce jak widać podobne fanaberie nie były obce. Ale po grzyba zamurowali to w ścianie ? Miało przynosić szczeście czy jak ?

  2. A gdzie zdjęcie mumii ??????

  3. Pewno żul sie zasuszył

Kursy walut

  • USD 4.2399zł -0.38%
  • GBP 5.2707zł 0.27%
  • EUR 4.5312zł -0.14%
  • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas