Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac polowych znalazł granat. Interweniowali saperzy

Właściciel działki rolnej podczas prac polowych natknął się na niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowali policjanci oraz saperzy.

W Pachnowoli w powiecie puławskim właściciel działki rolnej, podczas prac polowych znalazł przedmiot, którym w jego ocenie mógł być granat z czasów II wojny światowej.

O znalezisku mężczyzna natychmiast powiadomił służby. Na miejscu pojawił się patrol policji, który potwierdził, że niebezpieczny przedmiot to granat F1. Na miejsce wezwano saperów z 43 Patrolu Rozminowania z Dęblina. Do czasu ich przyjazdu, teren zabezpieczali puławscy dzielnicowi. Granat został przewieziony przez saperów w bezpieczne miejsce, a następnie zdetonowany.

Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

(fot. Policja Puławy)

6 komentarzy

  1. Wygląda jak golonka

  2. Wczoraj około godziny 23 na ul. Glinanej stała policja pogotowie i straż pozarna przy wieżowcu , chyba nic poważnego skoro nikt nie pisze.

    • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

      Spokojnie – to było spotkanie towarzyskie przedstawicieli wspomnianych służb…

  3. Oooo znalazł sposób na sprawiedliwość i lekkomyślnie się go pozbył Pawlak by wiedział jak go wykorzystać

  4. Tylko patrzeć,jak będzie miał trzepanie w gospodarstwie,czy wcześniej nie wyorał czegoś podobnego.