Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac polowych wykopał granat ręczny

W miniony wtorek ryccy policjanci otrzymali informację o ujawnieniu na jednym z pól w powiecie pozostałości z okresu II wojny światowej. Na miejscu interweniowali saperzy.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 15, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od mieszkańca gminy Ułęż, z którego wynikało, że podczas prac polowych natrafił na granat ręczny.

Mężczyzna przerwał pracę i powiadomił o znalezisku służby. Niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej oraz teren wokół niego zabezpieczyli policjanci z ryckiej jednostki. Na miejsce przybyli również saperzy z Jednostki Wojskowej w Dęblinie, którzy zajęli się neutralizacją niewybuchu.

Po raz kolejny policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch , takiego znaleziska nie wolno dotykać ani przenosić. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

(fot. Policja Ryki)

5 komentarzy

  1. W kielcach to takie znaleziska myją na przyjazd saperów…

  2. zawsze mnie to dziwi, jak na polu nagle znajduje się granat. czyli jak, to pole było nieuprawiane od wojny i pierwszy raz zaorane?

    • Ta bo rolnik jak orze to po każdych 5 metrach przeszukuje ziemie, czy nie ma tam starych granatów, pocisków, itp.

  3. Wygląda na polski wz.33

Z kraju