Podczas prac geodezyjnych natrafili na skrzynkę z amunicją i granatami (zdjęcia)

W miniony wtorek w miejscowości Sitniki, podczas prac geodezyjnych, natrafiono na skrzynkę z amunicją i granatami. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez saperów.

Do zdarzenie doszło we wtorkowe popołudnie. Dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o tym, że w miejscowości Sitnik, podczas prac geodezyjnych, znaleziona została skrzynka, a w niej amunicja.

Na miejscu interweniowali policjanci, który potwierdzili zgłoszenie. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Jak się okazało, w środku metalowej skrzynki znajdowało się 95 sztuk amunicji oraz dwa granaty ręczne pochodzące z okresu II wojny światowej.

Wczoraj niebezpieczne znaleziska zostały zneutralizowane przez saperów, którzy sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niewybuchów.

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

  1. „Fajne” znalezisko, czy ktoś wie czy takie przedmioty po zneutralizowaniu trafiają do jakiegoś muzeum? Czy neutralizacja oznacza, wysadzenie w pi*du i na śmietnik?

  2. Taka utylizacja jest bardzo kosztowna i wymaga zaangażowania służb i powinna być wykonywana na koszt znalazcy a nie z moich podatków!

  3. Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

  4. saper-miner-dekorator

    w państwie- wojskowej potędze saperzy do paru niewypałów muszą jechać 80 km w jedną stronę. Nie lepiej sprowadzić marines z Morąga?>

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych