Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podawał się za lekarza wojskowego, co chwila wyłudzał pieniądze. Zagroził, że przyjedzie wojsko i „zrobi z nią porządek”

Mieszkanka regionu padła ofiarą oszusta. Kobieta uwierzyła, że rozmawia z amerykańskim lekarzem. Oszust wyłudził od 69-latki ponad 30 tys. złotych.

Do mieszkanki gminy Chodel za pośrednictwem portalu społecznościowego odezwał się fałszywy lekarz wojskowy. Oszust poprosił o przyjęcie do grona znajomych, a następnie zaczął konwersować z kobietą.

Fałszywy lekarz zwierzał się kobiecie z różnych swoich zamierzeń i problemów. Pisał między innymi, że planuje przejść na emeryturę i potrzebuje pieniędzy na specjalną składkę. Mieszkanka gminy Chodel kierując się sympatią i chęcią pomocy, przelała rozmówcy 5 tysięcy złotych.

Po pewnym czasie okazało się, że snuje on wobec niej poważne plany, ale na ich realizację potrzebuje kolejnych pieniędzy. Kobieta wierząc w to, że przyszły mąż potrzebuje pieniędzy na organizację ślubu i innych wspólnych przedsięwzięć, przelała mu łącznie 31 tysięcy złotych, które jednak dla oszusta również nie okazały się wystarczające.

W końcu 69-latka oświadczyła, że dalszych kwot nie zapłaci, otrzymała od rozmówcy wiadomość mailową, w której zagroził, że jeśli nie zapłaci pieniędzy, przyjedzie wojsko i „zrobi z nią porządek”. Wystraszona 69-latka zdecydowała się zgłosić sprawę na policję. Podczas rozmowy z policjantami uświadomiła sobie, że została oszukana.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

  1. Jak czytam takie historie ,to upewniam się tylko w przekonaniu ,że jednak nie wszyscy przedstawiciele gatunku homo sapiens ,należą do tego gatunku i zasługują na tą nazwę

  2. Ktoś powiedział „ciemny lud wszystko kupi” ten rządzi