690 680 960

Podawał się za kuriera i wypożyczonym busem odbierał towar do przesyłek (zdjęcia)

Policjanci z Łęcznej zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kilkunastu oszustw podając się za kuriera. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę blisko 40 tys. złotych.

W kwietniu policjanci z Łęcznej przyjęli zgłoszenie dotyczące oszustwa na szkodę mieszkanki powiatu łęczyńskiego. Kobieta straciła blisko 3 tys. złotych. Jak przekazała mundurowym poszkodowana, kupujący zapewniał, że zapłata za tablet odbędzie się za pośrednictwem kuriera, który wypłaci należną kwotę po otrzymaniu paczki, czego nigdy nie uczynił.

Kryminalni ustalili, że na terenie województwa lubelskiego doszło do kilkunastu podobnych oszustw. Przestępca wyszukiwał na portalach internetowych ogłoszenia sprzedaży sprzętu elektronicznego. Następnie kontaktował się przez SMS ze sprzedającym, wyrażając chęć zakupu. Za każdym razem informował, że przesyłka leży po jego stronie. Wypożyczonym busem, podając się za kuriera odbierał paczkę bez uiszczenia należności. Następnie sprzęt uzyskany z oszustwa trafiał pod zastaw do lombardów na terenie województwa lubelskiego. Nieuczciwy kontrahent został zatrzymany przez łęczyńskich policjantów.

Jak ustalili policjanci, 23-latek z Lublina dopuścił się co najmniej 11 oszustw na kwotę blisko 40 tys. zł. Do ich popełnienia mężczyzna przyznał się. Znaczna część sprzętu elektronicznego w postaci laptopów i aparatów fotograficznych została odzyskana. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty w prokuraturze. Zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

(fot. Policja Łęczna)

4 komentarze

  1. Człowiek-żyrafa. Ale ma *** długą szyję.

  2. no to członkostwo w partii dorisa pupki ma zagwarantowane

  3. Dobra metoda, ale jak co tydzień w żółtej firmie kurierskiej jeździ kto inny, a ciuchy z ich logo można kupić w lumpeksie to co się dziwić.

  4. Grzywka w ząbek czesana z wyglądu zwykły kryminalista

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie