Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pocisk artyleryjski wykopany podczas prac budowlanych

W trakcie prac budowlanych prowadzonych na terenie gminy Biała Podlaska został znaleziony niewybuch pocisku artyleryjskiego z okresu II wojny światowej. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez mundurowych do czasu przyjazdu saperów.

Przed weekendem bialscy policjanci otrzymali informację o odnalezieniu pocisku artyleryjskiego na terenie gminy Biała Podlaska, w miejscu gdzie prowadzone są obecnie prace budowlane.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali bialscy mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Saperzy zajęli się już neutralizacją niebezpiecznego przedmiotu, sprawdzili też pobliski teren nie ujawniając innych niebezpiecznych pamiątek z przeszłości.

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa

Przedmiotów, co do których mamy podejrzenie, że są to niewybuchy nie wolno: odkopywać, dotykać, podnosić, przenosić, uderzać, rozbijać, rzucać, podgrzewać (np. wrzucać do ogniska), manipulować nimi. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet śmierci.

Mundurowi apelują również do amatorów pozyskiwania złomu oraz zbieraczy różnego rodzaju militariów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch zabezpieczyć przed dostępem innych osób, następnie powiadomić niezwłocznie najbliższą jednostkę Policji.

2 komentarze

  1. „Pocisk”. Nareszcie!

Dodaj komentarz

Z kraju