Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pocięli samochód i wydobyli poszkodowanego. Wszystko w ramach ćwiczeń (zdjęcia)

W piątek w Hrubieszowie na boisku przy ul. Jodłowej odbyły się ćwiczenia w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału Ochotniczych Straży Pożarnych w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego”.

Wczoraj Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug wraz z burmistrzem Miasta Hrubieszów, przy gościnnym udziale strażaków z gminy Głusk, zorganizowali wspólne ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Ćwiczenia odbyły się w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału Ochotniczych Straży Pożarnych w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego”. W ćwiczeniach uczestniczyli druhowie z OSP Mętów oraz OSP Wilczopole z terenu gminy Głusk. Oprócz strażaków z powiatu lubelskiego obecni byli również druhowie z powiatu hrubieszowskiego.

Celem ćwiczeń była prezentacja technicznych i operacyjnych możliwości sprzętu ratownictwa drogowego i medycznego pozyskanego przez ochotnicze straże pożarne w ramach projektu. Cenna była również wymiana doświadczeń w zakresie działań związanych z ratownictwem drogowym oraz poznanie potrzeb szkoleniowych.

Głównym zadaniem ćwiczeń było cięcie pojazdu w celu wydobycia i uwolnienia osób poszkodowanych, podniesienie pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz pomoc przedmedyczna.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. skoro w Hrubieszowie, to dlaczego otagowane jako Lublin?

  2. Wyłączyć sygnalizację na dziesięć minut na paru skrzyżowaniach w Lublinie i można takie umiejętności zaprezentować praktycznie.

Wiadomości z info112