Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pociąg wykoleił się na trasie Lublin – Zamość. Lokomotywa stanęła w płomieniach (zdjęcia)

Całkowicie zablokowany jest szlak kolejowy pomiędzy Lublinem a Zamościem. W gminie Izbica wykoleił się pociąg. Lokomotywa zaś zaczęła się palić.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17:20 w miejscowości Tarzymiechy w gminie Izbica w powiecie krasnostawskim. Na szlaku kolejowym Lublin – Zamość wykoleił się pociąg. Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG w Krasnymstawie oraz OSP w Izbicy, Tarnogórze, Wólce Orłowskiej i Tarzymiechach, policja oraz Straż Ochrony Kolei.

Jak nas poinformowano pociąg towarowy jechał w kierunku Lublina. Dwie lokomotywy ciągnęły puste wagony. W pewnym momencie druga z lokomotyw oraz pierwsze wagony wypadły z torów. Lokomotywa zaś stanęła w płomieniach. Maszynista zdołał się ewakuować w bezpieczne miejsce.

Obecnie na miejscu trwają jeszcze działania ratowników. Szlak kolejowy jest całkowicie zablokowany. Ponieważ linia jest jednotorowa, z pewnością nie przejadą pociągi TLK Zamoyski z Warszawy do Zamościa oraz wieczorny Regio Magnat z Lublina do Zamościa. Trwa ustalenie przyczyn zdarzenia.

(fot. nadesłane – Paweł, Piotr – DZIĘKUJEMY!)

14 komentarzy

 1. oraz OSP TARNOGGÓRA.. 😉

 2. Pewnie upadła na zbiornik paliwa… Co innego mogło się zapalić w podwoziu Tamarki?

 3. No to gospodarka P.Rz. ulegnie zachwianiu???

 4. Niech szybciej jezdzą

 5. Franiu jedziesz z analizą.

 6. Ojj tam ojjj tam.
  Zdarza się.
  Stary skład+ upał i jest.
  Rozwalił mnie podpis pod zdjęciem drobną czcionką hahahaha

 7. jestem z tarzymiech kazdy wie kim jestem

 8. Podróż na trasie Zamość-Lublin to jedna wielka tragedia! Samochodem jedzie się godzinę, pociągiem…. ponad dwie. Ta trasa, to droga przez mękę.

 9. Tory były złe i podwozie pociągu też było złe .????????????

Z kraju

Sport