Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pobili 15-latka i ukradli mu maseczkę ochronną

W miniony piątek dwóch młodych mężczyzn w centrum Lublina pobiło 15-latka. Sprawcy zabrali nastolatkowi maseczkę ochronną, a po chwili wrócili i zabrali mu jeszcze czapkę.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w rejonie Placu Litewskiego w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 15-latek został napadnięty o pobity przez dwóch młodych mężczyzn.

Jak ustalili mundurowi, sprawcy ukradli nastolatkowi maseczkę ochronną. Po chwili wrócili i zabrali pokrzywdzonemu czapkę. Starty zostały oszacowane na niespełna 100 złotych. Jak się później okazało sprawcy domagali się przeprosin swojej koleżanki, którą miał obrazić 15-latek.

Mężczyźni zostali ustaleni i zatrzymani. Obaj trafili na I komisariat, gdzie usłyszeli zarzuty. Młodszy z nich za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. 20-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

 1. w dzisiejszych czasach 20-latek to jeszcze nie mężczyzna, a wyrośnięte dziecko. granica dojrzałości z roku na rok się przesuwa…

  • Jak jeszcze taki nosi torebkę przez ramię to mamy do czynienia ze zniewieściałym osobnikiem.

   • tzw. ciotkęsik

   • Ostatnio takich spotykam dzień w dzień, gdyby nie te kształty, to bym nie odróżnił od kobiety przy trochę większej odległości 😀 A teraz przy okazji opowiem śmieszną historię. Kolega kiedyś ostro dał w palnik, bo miał wesele siostry, na powrocie skoczyliśmy do większego sklepu, na parkingu i widzi kobietę, która ewidentnie wzywa swoim zachowanie przy bagażniku w jego mniemaniu, przechodzi koło niej, klepie ja w wypięty tyłek, obraca się, a to facet, który mówi, jeszcze randki nie było, a on blady jakby zobaczył ducha. Chyba miał uraz głęboki i przez tydzień chodził jak zombie i to nie jest zmyślone, to wydarzyło się autentycznie 🙂

  • I dziwna jest ta beztroska młodych bandytów. Za rozbój można pójść siedzieć na kilka ładnych lat, a gość w ogóle się tym nie przejmuje. Najważniejsze, ze zyskał 100 złotych. Ze tez mu nie szkoda tracic zycia za takie grosze.

 2. Ja mam pytanie do ludzi w wieku zbliżonym do tego 20-latka: czy ostatnio nastała jakaś moda, aby wkraczać w dorosłość z wyrokiem? Czy to jakiś rodzaj inicjacji, dzięki której każdy z Was może poczuć się tak na 100% fest dorosłym? Bo za moich czasów, jak jakiś niezbyt rozgarnięty młodzieniec chciał pozować na mega dorosłego, to ostentacyjnie palił papierosy lub pił alkohol, ale zdaje się, że dzisiaj to chyba już nie wystarczy, bo prawie wszyscy tak robią…

  • Po prostu młodziakom się wydaje, że jak spędzą 2 czy 3 lata w pierdlu to zaimponują tym swojej rodzinie i znajomym. Ale potem jak taki mlodziak zostanie przec…olony, to dochodzi do wniosku ze jednak nie warto bylo sie pchac do pierdla.

 3. Foliarze w akcjii?

 4. Gruba propaganda.

  • Hahaha a tu mario zobaczył, ze ukradli zabrali maseczkę i od razu propaganda.
   Omg czy jesteś tak ciemny czy udajesz?
   Czekaj, chwila na ogarnięcie, według ciebie jest plandemia na całym świecie, jesteś najinteligentniejszym Polakiem pewnie, wnosząc po tym ilu ludzi już zdążyłeś wyśmiać i zwyzywać tu w komentarzach i jak sam się obnosisz jak to ty myślisz usilnie aż twoje fałdy na mózgu zmieniają się wręcz jak stan krajowych dróg, tak są pofałdowane.
   Uważasz z jednej strony że polski rząd wymyślił plandemie (nie wiem po co i nigdy się nie dowiem bo niby czemu miałaby służyć i komu, ale na pewno ty wiesz i masz na to jakieś dowody), mało tego nie tylko u nas w kraju ale na całym świecie jest plandemia i winny temu nasz rząd.
   Jakby to powiedział Siara Siarzewski „mają rozmach s…………”
   Z drugiej strony natomiast uważasz (co jest wysoce prawdopodobne skoro po ulicach chodzą tacy wariaci jak ty), że niemożliwy jest fakt, że ktoś komuś zerwał maseczkę z twarzy i ukradł po to żeby wyrzucić chociażby i wyśmiać (co sam ciągle robisz tylko, że w internecie) podczas napadu a więc w czynie przestępczym w dodatku agresywnym, aby pokazać swoją wyższość i swoją racje (co sam z resztą ciągle robisz, tylko w necie nie zerwałeś nikomu maseczki) bo jest to dla ciebie czysta propaganda.
   Twoje pseudomyślenie, życie w jakimś innym świecie tak odległym od rzeczywistości jest wręcz niepokojące.
   Z najprostszej rzeczy robisz teorię spiskową, z popełnionego przestępstwa robisz propagandę.
   Koleś, lecz się.

   • mario goni frania w ilości komentarzy. przez ostatnie kilka dni pod każdym artykułem połowa jest jego. przeczytałem ich już dziesiątki i nie trafiłem na żadną myśl godną zapamiętania…

 5. Młodszy powinien tak samo odpowiadać jak jego 20-letni kolego, (no tak bo każdy małolat ma kolegę 20 letniego przestępcę) widać że taki sam patol.
  Zwykli bandyci we dwóch atakują biją słabszego od siebie i okradają. Domagali się przeprosin koleżanki, takie z nich imbecyle że niby ten 15-latek obraził jakoś ich koleżankę więc go napadli okradli, ale dopiero po czasie doszły do nich wszystkie obelgi tego 15-latka więc wrócili poprawić, jak ich móżdżki przyswoiły?
  Obydwu traktować jak dorosłych a nie pobłażać, gnojek zabiłby czyjeś dziecko, czyjegoś brata, wnuka i sądzono by go przed sądem rodzinnym i pieszczono się z gnojkiem.
  Ciekawe co ten sam człowiek zrobi za kilka lat jak już będzie pełnoletni skoro nawet prawo się z nim pieści.

 6. Mogli jeszcze donieść że chodzi bez maseczki. Policja by przyjechała w 5 minut.

 7. jak to w lublinie cwaniaki a za rogiem jeszcze z 10 stało i czekało co wyjdzie z tego

 8. Dziwny jest ten swiat

  Naprawdę dziwne czasy nastały…kiedyś kradli telefony i portfele…a dziś maseczeczki??? …widać kryzys do każdej branży zajrzal

 9. Zabrali mu maseczke bo sie bali o swoje zdrowie he to proste albo niemieli jak do autobusu wejsc z ze dobrowolnie niechcial odac kulturalnie grzecznie chcial przykozaczyc to i w mazak dostal

 10. Szkoda tych typów , że tak nisko upadki aby kraść maseczkę za 1zł a może i 0, 45 grosza bo po tyle były w Lidlu . Oczywiście maseczka brudna mokra od śliny a oni chcieli ja zakładać na ryj no masakra . Chyba że stosowali się za wszelką cenę do nowych przepisów o noszeniu maseczek to brawo poprawni obywatele. Wreście wychowani na piersi pisu za 500plus to i chłopaki stosowali się i maseczke chcieli mieć koniecznie wreście trzeba nosić. Niech się partyja rządząca wezmie za skuteczne wychowanie mlodego polaka a nie tylko rozdawanie kasy na lewo i prawa bo to oto są tego skutki.