Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po raz 23 wystartował Bieg Jezior

W niedzielę na Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim wystartował Bieg Jezior.

Kilkaset osób wystartowało w niedzielne południe z miejscowości Krasne Krzywe nad jez. Łukcze w corocznym Biegu Jezior. Dorośli mają do przebiegnięcia 4,7 km, młodsi zaś 2,5 kilometra. Meta znajduje się nad jeziorem Krasne, gdzie w ośrodku Riviera odbędzie się wielki festyn. Nie brakuje osób, które w tej imprezie uczestniczą co roku, wśród biegaczy można zauważyć cały przedział wiekowy, od dzieci na seniorach kończąc, uczestnicy zostali podzieleni na osiem grup wiekowych.

Trasa biegu wiedzie wokół jeziora Krasne, na drogach policjanci oraz strażacy wprowadzili czasowy zakaz ruchu pojazdów. Dla Trzech pierwszych osób z każdej kategorii wiekowej, którzy jako pierwsi przekroczą linię mety organizatorzy przygotowali puchary oraz nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy.

Bieg jezior jest największą i najbardziej znaną sportową imprezą lata na Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim. Od lat przyciąga miłośników biegania nie tylko z regionu, lecz z całego kraju. Startują w niej również biegacze z zagranicy a także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Organizatorem jest gmina Uścimów
null
null
null
(Fot. Paga) – Dziękujemy !

Komentarze wyłączone

Z kraju