Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po pijanemu ruszył w drogę, został przygnieciony przez ciągnik. Ma szczęście, że żyje (foto)

Ogromne szczęście miał traktorzysta, który jadąc po pijanemu wpadł do rowu. Został przygnieciony przez przewrócony do góry kołami ciągnik. Uwolnili go strażacy wspierani przez okolicznych mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16:30 w miejscowości Czarnołozy w gminie Wojsławice w powiecie chełmskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o mężczyźnie przygniecionym przez ciągnik rolniczy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus 69-latek poruszał się lokalną drogą. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu, gdzie doszło do przewrócenia się ciągnika. Mężczyzna został przygnieciony. Strażacy przy użyciu wyciągarki na samochodzie oraz dzięki pomocy okolicznych mieszkańców uwolnili mężczyznę i przekazali go ratownikom medycznym.

Jak się okazało, traktorzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Został przewieziony do szpitala na obserwację. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Niebawem mają mu zostać przedstawione zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy a także wysoka grzywna.

(fot. policja)

4 komentarze

  1. Typowy użytkownik ciągnika…

  2. ale my nie mamy szczęścia, że pijus żyje

  3. To my nie mamy szczęścia, ze żyje

  4. nie jestem za jazda po pijaku ale 60 tka mimo swoich wad jest w miare dobrym ciagnikiem a juz napewno lepszym niz np.mf…

Z kraju