Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po kłótni z żoną podpalił jej stodołę. Spłonął ciągnik, maszyny rolnicze i 30 ton zboża

Najpierw pokłócił się z żoną, a w ramach odwetu podpalił należącą do niej stodołę. Budynek spłonął wraz z ciągnikiem i 30 tonami zboża. Straty oszacowano na 50 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na terenie gminy Karczmiska. Na komendę zgłosił się 56-latek, który powitał mundurowych słowami: „podpaliłem stodołę”. Policjanci ustalili, że mężczyzna w ramach odwetu po kłótni z małżonką, podpalił budynek, w którym znajdował się m.in. sprzęt rolniczy i zboże.

Rozżalony najpierw podpalił leżącą w środku belkę słomy. Po chwili cały stodoła stała w ogniu. Przestraszony mężczyzna włączył alarm na budynku remizy i uciekł. Po drodze złapał okazję i przyjechał na policję.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało po badaniu alkomatem 56-latek był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Doprowadził on do zniszczenia znajdującego się wewnątrz stodoły ciągnika, maszyn rolniczych oraz 30 ton pszenicy. Straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

Po wytrzeźwieniu 56-latek usłyszy zarzuty. Policja zawnioskuje o zastosowania wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

2017-09-14 21:44:26
(fot. Policja Opole Lubelskie)

18 komentarzy

 1. Widzę tu parę nieścisłości, został zatrzymany, zatrzymać to można kogoś na drodze a jeżeli sam przyjdzie to można mu udzielić gościny,wycena spalonego majątku: stodoła po spaleniu widać że była warta ponad 20 tysiaków, ciągnik nawet ruski władymirec wart o.15tysiaków + najskromniejszy sprzęt rolniczy 5 tysiaków, 30 ton pszenicy to kolejne 18 tysiaków licząc pszenicę po 60 zł q, średnio licząc wychodzi ok 58 tysiaków. Za ciągnik bym nie zapłacił bo nie wolno garażować ciągników w stodole, nawet jak by miała AC to odszkodowania by nie dostała , za ciągnik oczywiści.
  Pozdrawiam.

 2. – stodoła je moja
  – ale pszenice ja żem siał i zbieroł . i ciagnik też jest mój. To zaraz głupia zobaczysz !!!
  – Józek co ześ narobił !!!

 3. Widocznie ten idiota nie pracował na to wszystko co się spaliło więc mu było lekko. Jakby wylał hektolitry potu żeby to zboże posiać, doglądać a na końcu zebrać to by się zastanowił (chyba).

 4. To się wypowiedział igor po ch…. albo pod wpływem

 5. gdzie to dokładnie byloo?????????

 6. Igor a skąd ty masz takie dane cenowe ? chyba jestes rzeczoznawca kury na rentgena w oczach i na odległość oszacowałeś straty

  • bo on sie orientuje w rolnictwie ziomek, nie tak jak ty ze nic cie w zyciu nie interesuje oprócz pisania pytan o to skad ktos ma taka wiedze…. :/ oswiece Cie! bo czyta, bo orientuje się, bo żyje nie tylko przed komputerem jak ty..

 7. Akcja typu.NA ZŁOŚĆ TACIE NASRAM W GACIE

 8. gdzie to było jaka miejscowość GDZIE TO BYLO JAKA MIEJSCOWOSC???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 9. Było to w miejscowości Wolica przy Kościele. Chłop to straszny pijak. Pewnie napis się spirytusu ruskiego i na łeb siadlo.

 10. A ciągnik to MF, co wudać na złączonej fotografii

Z kraju