690 680 960

Pliszczyn: Napadali na rowerzystów


W sobotę w Pliszczynie pod Lublinem grupa trzech mężczyzn napadała na rowerzystów. Jednego z nich pobili.

W sobotę około godziny 9 pod sklepem w Pliszczynie trzech mężczyzn zaczęło zaczepiać osoby przejeżdżające w pobliżu na rowerach. Najpierw za cel obrali sobie 58-letniego mężczyznę, którego zatrzymali i zażądali od niego pieniędzy. Gdy kierujący jednośladem odmówił, zaczęli go bić po całym ciele. W pewnym momencie napadniętemu udało się wyrwać napastnikom i uciec. Jednak ci nie odpuścili i ruszyli na poszukiwanie kolejnej ofiary.

Kilka minut później dostrzegli również jadącego rowerem 17-latka. Jego także zatrzymali i grożąc zabraniem roweru zażądali żeby oddał wszystkie posiadane pieniądze. Młody rowerzysta wykazał się jednak sprytem, ponieważ udając że sięga po pieniądze osłabił czujność napastników i uciekł. O wszystkim powiadomieni zostali policjanci. Gdy na miejsce przyjechał patrol funkcjonariuszy z komisariatu w Niemcach, napastników nie było już na miejscu gdzie doszło do napadów. Mundurowi po ustaleniu ich rysopisów rozpoczęli poszukiwania.

Po pewnym czasie zauważyli w niedalekiej odległości podejrzanych mężczyzn. Jednak ci, na widok radiowozu zaczęli uciekać. W bezpośrednim pościgu dwóch z nich zostało zatrzymanych. Jednak nie zamierzali oni łatwo się poddać, stawiali czynny opór, znieważali funkcjonariuszy i wywierali wpływ na czynności przez nich prowadzone. Po przewiezieniu ich na komisariat, mundurowi ustalili dane trzeciego z rozbójników i został on również zatrzymany. Wszyscy trafili do aresztu.

Jeszcze dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury. Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za usiłowanie rozboju, wszystkim zatrzymanym  grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!