Plaże nad jeziorami opustoszały, na drogach spore korki. Trwają powroty z weekendu (zdjęcia)

Weekend dobiega końca, trwają powroty do domów. W wyniku tego na drogach prowadzących do popularnych miejscowości wypoczynkowych zaczęły tworzyć się korki. Nie brakuje też wypadków.

Dobiega właśnie końca ostatni weekend tegorocznych wakacji. Ze względu na sprzyjającą pogodę, tysiące osób postanowiło spędzić ten czas poza domem. Zwłaszcza że kiedy rozpocznie się rok szkolny, może nie być już ku temu okazji. Tradycyjnie już głównym kierunkiem wyjazdów, były jeziora. Tłumy można było spotkać nad Jeziorem Białym koło Włodawy, nad Jeziorem Firlej, sporo osób wybrało Jeziora Piaseczno czy Zagłębocze. Jak wyjaśniają nasi czytelnicy, znaczny ruch dało się też zauważyć na Roztoczu.

Wraz ze zbliżającym się wieczorem, większość osób ruszyło w drogę powrotną. Służby drogowe poinformowały nas, że duże utrudnienia w ruchu kierowcy napotkają na drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów. Korek w stronę Lublina zaczyna się w miejscowości Trzciniec koło Lubartowa i sięga miejscowości Niemce. Przejazd tego liczącego nieco ponad 6 kilometrów odcinka zajmuje obecnie aż 27 minut. Co ważne, wybranie znacznie dłuższej, gdyż liczącej 17 km drogi przez Jawidz i Rokitno, pozwala na zaoszczędzenie około 10 minut.

Znacznie spowolniony jest ruch również na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna. W tym przypadku sznur aut ciągnie się od końca odcinkowego pomiaru prędkości w Łuszczowie aż do ronda nad obwodnicą Lublina. Tutaj na przejazd tego 7-km odcinka należy zarezerwować 20 minut. Jak nam przekazano, ze względu na znacznie zwiększoną liczbę pojazdów na głównych trasach regionu, spowolnienie w ruchu można też napotkać na drodze krajowej nr 17 Krasnystaw – Lublin na wjeździe do Piask oraz w Fajsławicach.

Niestety powroty do domów nie przebiegają spokojnie. Nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca apele o spokojną i ostrożną jazdę. Policjanci pracują właśnie m.in. na drodze wojewódzkiej nr 8
815 Lubartów – Parczew w Niedżwiadzie. Doszło tam do wypadku. Podobna sytuacja jest także przy rondzie w Łucce na drodze krajowej nr 19, gdzie samochód osobowy wpadł do rowu. Zablokowana jest także droga krajowa nr 19 Lublin – Rzeszów za Janowem Lubelskim.

(fot. kamery online)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Covidy wracają do domu na rozpoczęcie pięknego nowego roku szkolnego…

  • Marian prawdziwy partiota

   Już za dwa tygodnie zobaczymy efekty świetnej zabawy nad jeziorami. Myślę, że 2000 zachorowań dziennie to optymistyczny scenariusz.

 2. Lubartów Parczew to DW 815 a nie 821.

 3. uff, wreszcie czas ma urlop

 4. Kto by jeździł do parczewa i po co, nieważne nawet jak się nazywa

  • Kiedyś po Mercedesy się jeżdziło , teraz nie wiem czym w Parczewie handlują. Do Białej fajnie się tamtędy jedzie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą