690 680 960

Plac Teatralny: Przyjedź na wrześniową Masę Krytyczną

Już tradycyjnie, w ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00 z Placu Teatralnego przy Centrum Spotkania Kultur wyruszy rowerowa Masa Krytyczna. Tym razem promować będzie projekt pt. „Duży projekt na dwa koła – rowerowe inicjatywy”.

Wrześniowa Masa Krytyczna wyruszy o godzinie 18.00 z Placu Teatralnego w Lublinie. Uczestnicy będą zachęcać do głosowania na projekt pt. „Duży projekt na dwa koła – rowerowe inicjatywy”.

Jest to projekt nr D-7, który powstał w wyniku szerokich konsultacji społecznych wśród lubelskich środowisk pro rowerowych oraz wszystkich zainteresowanych rowerzystów.

Projekt zawiera wiele nisko kosztowych usprawnień rowerowych dla użytkowników, które znacznie poprawiają komfort jazdy i spójność sieci rowerowej.

Szczegóły odnośnie projektu: https://obywatelski.lublin.eu/projekt/duzy_projekt_na_dwa_kola_-_rowerowe_inicjatywy
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/185474481877498/

rowery

2016-09-27 17:08:17
(fot. nadesłane)

7 komentarzy

  1. Znowu pedałiści zakorkują miasto

    • Ciesz się że nie wyjadą samochodami, z zamontowanymi rowerami na dachu. Bo było by jeszcze gorzej.

  2. Brawo geniuszu. Odkryłeś sens Masy Krytycznej.

  3. Joasiu czyli według Ciebie i organizatorów tej akcji doprowadzenie do szewskiej pasji połowy miasta ma pomóc w rozwiązywaniu konfliktów społecznych i ma to ułatwić ludziom na rowerach życie? Sam sporo czasu spędzam na pedałowaniu i do głowy nie przyszło mi nigdy brać udział w takich akcjach. Lublin jest naprawdę przyjazny rowerzystom i z każdym dniem staje się coraz bardziej sprzyjać poruszaniu się po mieście na rowerze. Blokowanie miasta w szczycie przez grupkę wzajemnej adoracji rozumiejącej tylko samych siebie to wielkie nieporozumienie a przede wszystkim nie przysparza sympatyków nam rowerzystom. Ludzie odpowiedzialni za tą akcję powinni zająć się bardziej pożytecznymi sprawami a nie utrudnianiem życia ludziom chcącym bezpiecznie wrócić po pracy do domów. Zastanówcie się co robicie bo to nic dobrego…

  4. Ta całą masa krytyczna to jakaś lewacka inicjatywa, podobnie jak zamykanie miast bo ktoś chce sobie pobiegać 42km, albo pochwalić się, z kim i jak lubi „to robić”

  5. Nie mogę doczekać się MK pod hasłem ZOSTAWMY CHODNIKI PIESZYM. Albo: PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH =/= PRZEJAZD DLA ROWERZYSTÓW. Albo: O NOWĄ EDUKACJĘ ROWEROWĄ (tu byłby postulat przywrócenia kursów na kartę rowerową). Albo: DOŚĆ ANONIMOWOŚCI – „TAK” DLA REJESTRACJI ROWERÓW.
    Ale póki co mam propozycję dla lubelskich pieszych: chodźmy na spacer po przejściach dla pieszych wokół CSK. Możemy zrobić zbiórkę na Placu Teatralnym w najbliższy piątek o 18:00. To chyba dobry moment na spacery po pasach 🙂

  6. @ Michał Stanek, świetny pomysł z tymi pieszymi! Proszę, zrób to! Powodzenia życzę, chociaż tak obserwując środowisko lubelskich „roweraków”, którzy potrafią się „zjednoczyć” i walczyć o swoje, to szanse na „zjednoczenie” pieszych, czy kierowców są marne… A wiesz dlaczego? Bo rowerzystów łączy jedno – pasja. Co w przypadku dwóch pozostałych grup jest niemożliwe. Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku