Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Plac Litewski: Bili się na środku ulicy. Dzięki monitoringowi miejskiemu zatrzymano siedmiu mężczyn

Siedmiu mężczyzn zostało zatrzymanych po tym jak na środku ulicy pobili się między sobą. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w bójce.

W czwartek w nocy około godziny 23:10 w rejonie Placu Litewskiego doszło do bójki pomiędzy kilkoma mężczyznami. Okładali się oni pięściami i kopali. Jeden bezwładnie upadł na środku jezdni.

Na szczęście w porę powyższe zajście zaobserwowali pracownicy monitoringu miejskiego, którzy powiadomili dyżurnego Policji, a ten natychmiast skierował na miejsce policyjne patrole. Do pomocy wezwana została karetka pogotowia ratunkowego, która opatrzyła jednego z uczestników – informuje mł. insp. Janusz Wójtowicz z KWP Lublin.

Mężczyzna stracił na moment świadomość i przy pomocy znajomych został przeniesiony z jezdni na chodnik. Jak się później okazało nie odniósł poważnych obrażeń.

Podczas interwencji policjantów uczestnicy rozbiegli się.

-Pięć osób policjanci zatrzymali na miejscu. Kolejne dwie wytropił pracownik monitoringu miejskiego. Jak się okazało ukryli się w pobliskim lokalu gastronomicznym. Cały czas byli obserwowani przez kamery monitoringu – dodaje mł. insp. Janusz Wójtowicz.

Siedmiu mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat usłyszało zarzutu udziału w bójce. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Większość z zatrzymanych to studenci lubelskich uczelni, jeden bezrobotny i jeden na stałe zamieszkujący w Anglii.

Po wykonaniu wszystkich czynności zostali zwolnieni bez stosowania środków zapobiegawczych.

2014-12-13 11:54:48
(wideo, fot. KWP Lublin)

14 komentarzy

 1. Brawo dla Pana z monitoringu, dobra robota! Widać, że inwestycja w kamery się przydaje 🙂

  • I to przydała się już po raz kolejny 🙂 Szkoda tylko, że jak widać kamery nie odstraszają…

  • tak, tylko jakosc obrazu z tych kamer daje wiele do zyczenia

   • Spokojnie… W centrum lublina kamery są w jakości HD. Za dnia spokojnie można przeczytać np. naklejkę legalizacyjną na szybie samochodu. Wideo udostępniane jest po obróbce i zmniejszeniu rozdzielczości.

 2. patałachy, nawet bic sie nie potrafią

 3. wieliki sukces za tyle kasy sprawdzil sie tylko raz bo byli tak najebani i tłukli sie tyle czasu ze policja miała czas dojesc poaczki i podjechac 🙂

 4. Pod mur i rozstrzelać

 5. Raz sierpem, raz młotem studencką hołotę!

 6. To nie debile. To zwierzeta.

 7. studeci i bezrobotni po lokalach chodza,moze to przyszli lubelscy prezydeci?

 8. ja pitole chcieli się lać to się bili, ale że trzy lata:/

Z kraju