PKP: Zmiana rozkładu jazdy od 15 czerwca

Od niedzieli, 15 czerwca br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Wprowadzane zmiany są wynikiem kolejnego etapu prac inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK) na sieci kolejowej.

Pociągi PKP Intercity wrócą na warszawski most średnicowy oraz na linię do Zakopanego. Pojadą także do Helu. Pasażerowie otrzymają wsparcie informatorów mobilnych.

-Korekta rozkładu jazdy wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania składów do prowadzonych prac. Wśród inwestycji, których celem jest skrócenie czasu przejazdów pociągów i podniesienie komfortu podróży pasażerów, są m.in. te realizowane na: Centralnej Magistrali Kolejowej, linii Wrocław – Poznań, Kraków – Rzeszów, Warszawa – Trójmiasto czy Warszawa – Skierniewice – informują Polskie Koleje Państwowe.

Zakończenie prac na moście średnicowym

Pociągi PKP Intercity dotychczas kursujące przez dworzec Warszawa Gdańska, w związku z modernizacją stołecznego mostu średnicowego, wrócą na dworce: Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia. Pasażerowie będą informowani o zmianie m.in. na stronach , rozklad-pkp.pl, , w kasach, na pokładach pociągów i przez konsultantów infolinii 19 757.

PKP Intercity Busy do Białegostoku

Od 15 czerwca, cztery z dziewięciu połączeń TLK na trasie Warszawa – Białystok – Warszawa zostanie zastąpionych komunikacją autobusową – PKP Intercity Busami. Zmiana organizacji ruchu wynika z modernizacji linii i prac m.in. na odcinku Wołomin – Tłuszcz – Sadowne. PKP Intercity Busy będą skomunikowane z pozostałymi pociągami przewoźnika. Aby utrzymać atrakcyjny czas przejazdu nie będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich.

Lato w górach i nad morzem

Od 19 czerwca, wraz z zakończeniem pierwszego etapu prac przy budowie zapory Świnna Poręba, pasażerowie pojadą do Zakopanego, a od 28 czerwca do Helu. Pociągi będą tam kursować do 1 września.

Dodatkowe stacje i połączenia

Poza zmianami wynikającymi z remontów, PKP Intercity wprowadza kilka udogodnień do swojej całorocznej oferty. Trasy wybranych pociągów TLK zostaną uzupełnione o dodatkowe stacje – Kraków Płaszów, Nałęczów czy Konin. PKP Intercity zapewni też bezpośrednie połączenie Katowic ze Słupskiem łącząc pociąg TLK Pogoria (dotychczas w relacji Bielsko Biała – Gdynia) z kursującym do Szczecina TLK Albatros. Na regularną trasę kursowania wróci również skład EIC Małopolska relacji Kraków – Gdynia.

Pasażerowie będą informowani o zmianach za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów, m.in.: ulotek, zapowiedzi na dworcach i w pociągach, czy infolinii 19 757. Od 13 do 16 czerwca na kilkunastu dworcach w całej Polsce podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych. Korekta, która wejdzie w życie 15 czerwca, będzie obowiązywała do 31 sierpnia br.

2014-06-08 15:09:30
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

2 komentarze

  1. ile kosztuje bilet do Zakopanego

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka w Gorajcu: Będą animacje, warsztaty, dmuchańce i pokazy
Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa