Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Piwa z Browarów Lubelskich nagrodzone na jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piwnych w Europie

Dwa rodzaje piw, jedno warzone w Lublinie, drugie w browarze w Zwierzyńcu, zostały docenione w prestiżowym konkursie piw w Czechach. W tym roku rywalizowało łącznie aż 1205 piw.

W Czeskich Budziejowicach odbył się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów piwnych w Europie czyli International Beer Festival Budweis 2019. Nagrodzono w nim dwa piwa warzone przez Perła – Browary Lubelskie. W kategorii piw ciemnych mocnych zwyciężyła Perła Koźlak, zaś w kategorii English Style Ale trzecie miejsce przypadło dla piwa English Pale Ale, które powstaje w browarze w Zwierzyńcu.

– Perła Koźlak to niewątpliwie nasze najbardziej utytułowane piwo. Od wprowadzenia do oferty w październiku 2013 roku trzykrotnie triumfowało w swojej kategorii w Konsumenckim Konkursie Piw podczas Chmielaków Krasnostawskich i dwukrotnie w International Beer Festival w Czeskich Budziejowicach. Ma też na koncie Złotą Piwną Pieczęć, czyli główną nagrodę w konkursie Slavnosti Piva w Taborze w Czechach, złoty medal w konkursie Golden Beer Poland oraz kilka medali o innym kolorze kruszcu – wymienia Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie.

Tym razem jury doceniło także znacznie mniej popularny produkt jakim jest English Pale Ale. Od ubiegłego roku uzupełnia ono ofertę Perły w wybranych lokalach gastronomicznych na terenie całego kraju. Ciekawostką związaną z tym piwem jest fakt, że stanowi ono nawiązanie do początków zwierzynieckiego browaru, który jest jednym z najstarszych browarów w Polsce. Tuż po założeniu w 1806 r. warzono w nim piwo wzorując się na najlepszych recepturach z Wysp Brytyjskich, a jednym z jego pierwszych produktów było „Piwo Angielskie”.

Międzynarodowy Festiwal Piwa w Czeskich Budziejowicach od lat cieszy się dużą popularnością wśród producentów złotego trunku. W jego tegorocznej edycji wzięło udział 245 browarów z 20 krajów, które w turnieju degustacyjnym w 33 kategoriach wystawiły łącznie aż 1205 piw.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Panie władzo , ja tylko po jednym , tym z prestiżowego konkursu .

  2. ??? … przecież wszystko co z Polski to w Czechach BEEE ?! to pomyłka !

  3. A próbowaliście piw z browarów rzemieślniczych z Lubelszczyzny? Perłę koźlak to można przy nich użyć do odszraniania szyb…

  4. Dobrze,ze tylu rzemieslników działa w lbn. Można sobie świeże piwko zawsze wypić.

  5. Perła to byla dobra ale 20 lat temu teraz to produkują pomyje. Nie wiem jak to piwo ludzie mogą pić a szkoda gadać

  6. Koźlak to sam spirytus.

  7. „producentów złotego trunku” ehh, a koźlak jest barwy miedzianej, a inne piwa nie są tylko jasne…

Z kraju