Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

PiS o rządzących: „Koalicja Zemsty i Chaosu” (wideo)

Jak informują politycy PiS „Koalicja Zemsty i Chaosu” po kilku dniach rządów udowadnia, że nie ma pomysłu na rządzenie. W związku z tym, koncentruje się na igrzyskach. – Zwalniani są poszczególni pracownicy w urzędach, często w sposób upokarzający – przykładem jest choćby zwolnienie małopolskiej Kurator Oświaty podczas konferencji prasowej. W MON został zdymisjonowany generał, który zasłużył się jesienią 2021 roku twardą postawą w obronie granicy przed hybrydowym atakiem z terytorium Białorusi – mówił Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Mariusz Błaszczak dodał, że „mamy do czynienia jeszcze z inną tendencją”.

– Chodzi o przypisywanie i przywłaszczanie sobie przez Koalicję Zemsty i Chaosu zasług rządu PiS. Na przykład stwierdzenie, że program 800+ jest programem obecnego rządu, tymczasem wszyscy doskonale wiedzą, że jest to program rządu Prawa i Sprawiedliwości. To samo dotyczy m. in. wynegocjowanej przez rząd Premiera Mateusza Morawieckiego, w kwocie 5 mld euro, zaliczki z KPO czy 12- procentowej podwyżki dla żołnierzy Wojska Polskiego również zabezpieczonej przez rząd PiS – zaznaczył Mariusz Błaszczak i przypomniał także o próbie łamania prawa przez obecnie rządzących.

– Mam tu na myśli ministra sprawiedliwości Bodnara, który rozporządzeniem chce zmieniać przepisy konstytucyjne, oraz że będą przyjmowane uchwały wymierzone w media publiczne. Jednak, aby doprowadzić do zmiany w mediach narodowych konieczna jest ustawa, a nie uchwała – powiedział.

Poseł PiS Marlena Maląg stwierdziła, że Koalicja Zemsty i Chaosu nie ma nic Polakom do zaproponowania, a tylko wprowadza zamieszanie i dzielenie społeczeństwa.

– Natomiast to, co PiS zrobiło dla podniesienia godności i warunków życia Polaków oraz ich rodzin to są działania, które dzisiaj ta Koalicja Zemsty i Chaosu chce sobie zawłaszczyć – dodała.

Poseł PiS Przemysław Czarnek odniósł się natomiast do uchwały ws. mediów narodowych, która we wtorek złożyła Koalicja Obywatelska, Polska 2050, PSL i Lewica. Jak zaznaczył, uchwała jest źródłem prawa wewnętrznie obowiązującym i nie wiąże nikogo, poza organami podlegającymi Sejmowi.

– Uchwała nie może stanowić – zgodnie z przepisami konstytucji – podstawy decyzji wobec obywateli, osób prawnych i innych podmiotów prawa – mówił.

– Jakim cudem uchwałą o Radzie Mediów Narodowych, sprzeczną z ustawą, która obowiązuje od 2016 roku, uchwaloną w tym Sejmie przez ówczesną większość, można było usuwać i odsuwać z RMN osoby, które zostały odwołane na podstawie ustawy? – pytał Poseł Czarnek. – Zgłaszam się jako doradca dla pana premiera Donalda Tuska, dla pana ministra sprawiedliwości Adama Bodnara i wszystkich, którzy tworzą te regulacje prawne absolutnie niekonstytucyjne, niezgodne z regulacjami prawnymi zapisanymi w konstytucji. Mogę to wyjaśnić za darmo, bo widzę, że tego nie rozumieją – zadeklarował.

(Źródło: PiS)

9 komentarzy

  1. W trakcie wojny Hubal bronił ojczyzny przedewsZystkim przed ruskimi a teraz pred swoimi trzeba się bronić brawo pelo rozbroiło nas

  2. Mieliście Panowie poparcie, ale tego nie poszanowaliście, były sygnały o ukraińskich flagach na polskich ratuszach, urzędach , instytucjach i co? Mieliście to gdzieś! A występ pana Błaszczaka wraz z marszałek Witek sejmu to POrażka totalna – wasza!Na wyścigi lizaliście d…py żydom po akcji z gaśnicą. Jeszcze macie cos do powiedzenia swoim wyborcom?

  3. Ciekawa sprawa. Mieliście Panowie poparcie, ale tego nie poszanowaliście, były sygnały o ukraińskich flagach na polskich ratuszach, urzędach , instytucjach i co? Mieliście to gdzieś! A występ pana Błaszczaka wraz z marszałek Witek sejmu to POrażka totalna – wasza!Na wyścigi lizaliście d…py żydom po akcji z gaśnicą. Jeszcze macie cos do powiedzenia swoim wyborcom?

  4. brawo i dobrze wystarczy tego burdelu co zescie norobili i nakradli zrobiliscie z tego kraju szambo i prywatny flowark ,tylko zescie szczuli na innych chamstwo i pogarda to jest logo pisiorów została wam tylko cela plus jak kaminskiemu i innym

  5. Oglądam teraz tylko TV Republika . Po świętach wielka mobilizacja , z pół miliona ludzi z całej Polski ruszy na Warszawę . A może i milion . Kościół też uważam nie pozostanie bezczynny . Nie oglądam żadnych tvn i innego paskustwa bo boje się by nie zostać skażonym tym niemieckim syfem .

  6. PIS -Pieniądze i Stołki

    dość złodziejstwa PIS won z Polski nieudacznicy

Dodaj komentarz