Czwartek, 25 czerwca 202625/06/2026
690 680 960
690 680 960

Piraci drogowi zatrzymani przez chełmską drogówkę. Posypały się wysokie mandaty

Trzy osoby straciły prawo jazdy po kontrolach przeprowadzonych przez policjantów chełmskiej drogówki. Powodem było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Najwyższy mandat wyniósł aż 4 tysiące złotych.

Policjanci chełmskiej drogówki tylko jednego dnia zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym. Wszystkie przypadki dotyczyły poważnego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym, gdzie nadmierna prędkość stanowi szczególne zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu.

4 tysiące złotych mandatu dla kierującej Toyotą

Najsurowszą karę otrzymała 35-letnia kierująca Toyotą. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 66 km/h. Ponieważ działała w warunkach recydywy, została ukarana mandatem w wysokości 4 tysięcy złotych.

To jednak nie jedyna konsekwencja. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kobieta straciła również prawo jazdy.

Kolejne wysokie mandaty

Tego samego dnia policjanci zatrzymali do kontroli jeszcze dwie osoby, które również przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W ich przypadku mandaty wyniosły 3 tysiące oraz 1500 złotych.

Każda z tych osób musiała liczyć się także z zatrzymaniem prawa jazdy. Policja przypomina, że takie wykroczenia należą do szczególnie niebezpiecznych, ponieważ znacznie wydłużają drogę hamowania i ograniczają czas reakcji kierowcy.

Policja apeluje o rozsądek

Funkcjonariusze podkreślają, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego apelują do kierowców o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów.

— Apelujemy o zachowanie ostrożności, rozsądek za kierownicą oraz jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków na drodze — przekazują policjanci.

Przestrzeganie ograniczeń prędkości ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Szczególnie w terenie zabudowanym chwila nieuwagi i zbyt szybka jazda mogą doprowadzić do tragicznych konsekwencji.

Źródło: Policja Chełm

3 komentarze

  1. niech się wezmą za hulajnogi – większość z nich nie ma ogranicznika

  2. a pisior mejza- bandyta drogowy jeździ po 200 i śmieje się policji w twarz machając immunitetem poselskim pis
    jego elektorat jak tutaj nie ma immunitetu i płacić musi … brawo policja, stop bandytom drogowym!

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia