Piraci drogowi na policyjnym celowniku. Niemal 700 zatrzymanych praw jazdy (wideo)

Codziennie na drogach powiatu lubelskiego można spotkać nieoznakowane patrole drogówki, które eliminują piratów drogowych. Od 19 lipca już niemal 700 kierowców musiało oddać swoje prawa jazdy. Odnotowano również 60 przestępstw drogowych.

Nadal prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach w kraju. Część z nich miała niestety tragiczne skutki. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się większość zdarzeń drogowych.

Od momentu powstania grupy „Speed”, czyli od 19 lipca do 31 grudnia 2019 r. mundurowi skontrolowali blisko 20 tys. pojazdów. Ujawnili 20971 wykroczeń, zdecydowana większość, bo aż 16239 to wykroczenia dotyczące przekroczenie prędkości. 692 stanowiły te dotyczące przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali 668 praw jazdy ujawniając przy wykroczeniach także 60 przestępstw. Główne z nich to jazda w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz jazda pomimo cofniętych uprawnień.

(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

33 komentarze

 1. użytkownik samochodu

  Byłbym z nich dumny ,jakby szybkosć mierzyli prawdziwym radarem ,a nie jakąś porównywarką z zapisem video

 2. Się nadają. Tam gdzie potrzeba jest poniesienia bezpieczeństwa, np. przy szkołach (ul. Roztocze) to nie ma nikogo, bo nie ma się gdzie schować. Najłatwiej jest na dwupasmówkach nagrywać i wypisywać mandaty, żeby tylko spełnić chore wymagania komendantów do przylizania się. JAWNE DOJENIE LUDZI (aż dziwne, że większość grzecznie się z tym zgadza, a w Internecie narzeka). Te kontrole nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem; Bezpieczeństwo to jest to, aby kierowcy jechali przepisowo, a nie łamali przepis i byli karani. Wystarczy postawić w widocznym miejscu radiowóz i policjantem w kamizelce i wtedy nikt nie przekroczy prędkości i będzie BEZPIECZNIE. Ale w końcu nie o to chodzi, chodzi o to, aby przekroczyć tą prędkość i zostać ukaranym (czyt. milicjant wyskakuje zza krzaków).

  Podsumowując, polskie bezpieczeństwo = złam przepis/przekrocz prędkość, dostaniesz mandat i wtedy jest duuuużo bezpieczeniej.

  • Czyli wg Ciebie to na każdej ulicy i na każdym skrzyżowaniu powinien stać policjant – w dodatku bardzo dobrze widoczny policjant. Wtedy kierujący nie popełnialiby wykroczeń. Moim zdaniem to każdy kierujący, w każdym miejscu powinni poruszać się z odpowiednią prędkością – prędkością nie większą niż prędkość dopuszczalna.

  • Na większość kierujących mandat działa pozytywnie, sraczka drogowa szybko mija, a kierujący jedzie wolniej. Po jakimś czasie sraka może oczywiście nawrócić, ale przy pewnej liczbie punktów karnych jej ataki są słabsze.

   • Tak, tak. A ci, których łapią pod wpływem już nigdy nie siadają za kierownicę hahaha. To samo tyczy się zabierania praw jazdy. Raz straci i juz nigdy nie przekroczy prędkości. Dobra teoria 😀

  • Chcesz powiedzieć, że Ci kierujący którzy zostali zarejestrowani z ponad setką w zabudowanym, ulicą Roztocze poruszają się do 40km/h, a w rejonie PdP jeszcze wolniej (bo należy zmniejszyć prędkość) – powiedzmy 30-35km/h ? Jakoś nie wydaje mi się.

  • Zawodowy kierowca

   Policja wcale nie kryje się za krzakami gdy łamane są przepisy ruchu drogowego. Ostatnio często na Zelwerowicza stoją na pasie wyłączonym z ruchu na środku ulicy i „susza”
   Nowe przepisy zezwalają im na takie działania.
   Poza tym jest coś takiego jak mapa zagrożeń i można tam zgłosić częste wykroczenia a że to kontrolowane jest często przez przez ludzi ministra Policja mocno na te zgłoszenia musi reagować. Wystarczy chcieć a nie tylko żale wypisywać w internecie

   • Stoi na ul. Stefczyka w miejscu niewidocznym dla osób jadących. W przepisach jasno jest określone, że pojazd oraz funkcjonariusz powinni być widoczni podczas tego typu działań. Także nie zgodzę się z tobą i nadal twierdzę, że chowają się, aby tylko spełnić oczekiwania góry i dostać 100zł premii hahah. Tak to już jest dla tych co im się uczyć nie chciało.

 3. użytkownik samochodu

  Rober ,a ty co ? z choinki się urwałeś ? Nie wiesz jak działaja te ich „radary ” ? Oczywiscie jestem za surowym karaniem piratów i to znacznie surowszym niż obecnie .ALe jak wiem że ów pomiar polega tylko i wyłacznie na porównaniu szybkosci i mimo takiej „metody ” obarczonej na 100% jakimś tam mniejszym lub większym błedem , jest traktowany jako „jedynie słuszny i niepodważalny ” To zastanawiam się gdzie ci ludzie kótrzy dopuscili do uzytku takie urzadzenia mają rozum .U goscia w cięzarówce mimo blokady szybkosci do 90km/h i zapisu z tachografu że nie jechał wiecej niż 90 km/.h ,panowie „nieomylni ” zmierzyli 108 Km/h za pomocą tego ich „nieomylnego urzadzenia” , Jeszcze ci coś trzeba tłumaczyć ?

  • […] U goscia w cięzarówce mimo blokady szybkosci do 90km/h i zapisu z tachografu że nie jechał wiecej niż 90 km/.h ,panowie „nieomylni ” zmierzyli 108 Km/h za pomocą tego ich „nieomylnego urzadzenia” , Jeszcze ci coś trzeba tłumaczyć ? […]

   Weź, ku***, pisz z polskimi ogonkami bo oczy bolą…

   A propos… jakieś źródło? czy tak sobie ssiemy z małego paluszka? Bo ni ch***a nie pojmuję co ma ten wpis do rzeczy?

   Jeśli cię kiedyś przyłapali, masz prawo popłakać.

   A skoro ktoś się wykpił mając do tego podstawy – to tylko dobrze o nim świadczy. I tyla.

   • Odpowiem za użytkownika
    Program „Państwo w Państwie” z dnia. 12 stycznia.

    Policjanci wideorejestratorem zmierzyli kierowcy ciężarówki 108km/h w zabudowanym.

    Ciężarówka miała fabryczną blokadę na 90km/h.
    GPS śledzący pozycję zarejestrował 90km/h.
    Legalizowany cyfrowy tachograf, który zanotował 90km/h.

    Kierowca od 2 miesięcy bez prawa jazdy. Pierwszy wyrok w trybie nakazowym przyklepany z tym czego chcieli policjanci. Rozprawa w normalnym trybie dopiero w marcu.

    Państwo prawa w pełnej okazałości.

    • teoria w praktyce

     A gdyby powiedzmy jakiś morderca za kierownicą ciężarówki chciał zabić ciebie lub twoją rodzinę przebywającą w obszarze zabudowanym, to o ile zwiększają się szanse przeżycia jeśli przekroczenie dozwolonej prędkości (w obszarze zabudowanym) będzie wynosiło:
     – przekroczenie o 40 km/h (czyli prędkość ciężarówki 90 km/h)
     – przekroczenie o 58 km/h (czyli prędkość ciężarówki 108 km/h)
     Naprawdę ma to dla ciebie znaczenie, po jakim przekroczeniu prędkości będą zbierać resztki twojego dziecka do worka?
     Uwierz, że bez względu na to, czy będzie to prędkość 90 czy 108 km/h to trzeba zabezpieczyć obszar co najmniej kilkudziesięciu metrów.
     @abc naprawdę tęsknisz aby ten wspomniane przez ciebie kierowca jak najszybciej wrócił na drogi jako kierowca?

     • tu nie o przepisy sierzancie

     • teoria w praktyce

      Do komentarza poniżej:
      Dlatego niejaki „@jaki taki” nie piszę przecież o przepisach ale o zbieraniu resztek z „asfaltu” i okolic.
      Jak ci zabiją dziecko nadal masz prawo do obrony kierowcy, któremu zabrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 40 a nie o 58 km/h.
      Twoje prawo ale dziecka szkoda.

     • @teoria w praktyce
      Przede wszystkim chciałbym, aby policja przestrzegała prawa. Jak kary/limity są za małe to należy to zmienić, a nie preparować fałszywe dowody przeciw obywatelom i karać ich za coś czego nie zrobili.

  • użytkownik, dobra nie staje ci, przykre to. trudno, ale nie rekompensuj sobie tego pedałem gazu w aucie. 20 lat jeżdżę autem, jeżdżę rozsądnie, jak większość nie jeżdżę 50 km/h i nikt mnie do tej pory nie złapał, może dlatego, że tez nie jeżdżę 100? kup sobie braveran, jak ci zacznie stawać, to nie będziesz musiał cisnąć autem

  • Zawodowy kierowca

   Jako zawodowy kierowca z doświadczenia wiem że nie każda ciężarówka ma ogranicznik prędkości.
   Powinien on być zamontowany ale są firmy jak ta w której jeżdżę i ograniczniki gdy zepsują się nie są naprawiane. Dowiedziałem się o tym gdy jadąc ekspresówką licznik wskazał mi że jadę 120km.
   SA też inne opcje żeby auto jechało powyżej 90km/h

 4. Karać oczywiscie i to surowo przy tak ewidentnych przekroczeniach ,ale metoda pomiaru niestety mocno dyskusyjna ,szczególnie jesli chodzi o minimalne przekroczenia o kilka km/h i można przy jej „pomocy” kazdego z nas pozbawić prawa jazdy ,bo zeby zawyżyć wystaczy jak „namierzający” jedzie minimalnie szybciej ,czego na pewno nie bedzie widać na zapisie wideo .Kilka takich głośnych przypadków bylo ,a ile było takich o kótrych nie słyszelismy ?

 5. juz dziady szczekaja a prawda jest taka ze najgorsze sa powolniaki w swoich dziadowozach z welurkami . Jak mi powolniak blokuje moj lewy pas to najpierw go oslepiam dlugimi a potem wy wywalam przed maske i hamuje letko zeeby drgawek dostal i sie wtedy smieje heheehehehe
  ja jak jade swoja e60 535d to zazwyczaj jestem najszybszy albo w czolowce najszybszych na drodze i lubie jak dziady w swoich plebsowozach sie z zazdroscia patrza jak dojerzdzamy do swiatel hehehehhehehehe smieje sie z was biedaki

  • Te Twoje bidne żarówki z marketu nielogiczne nie oślepią, nawet nie widać że to długie . Jak byś miał lasery, albo Ledy chociaż , a tak to migasz jak lampka na choince , dziadu.

  • o, pies feudalny z chlewu wyszedł.

 6. Czyli wg ciebie kolego boratpolska ci wszyscy ukarani nie złamali przepisów i mandaty, zakazy etc dostali bezprawnie ? Będzie więcej takich akcji to będziemy wszyscy bardziej uważać nawet po to żeby nie zostać ustrzelonym. Dobre i to . Zawsze trochę bezpieczniej

  • Przeczytaj instrukcje urządzenia dostępną w internecie – mierzona jest predkosc nie twoja, a radiowozu 😀 A że chłop na oko mierzy odległość i ją utrzymuje to jakiś żart. Homologacji na oko nie ma, wiec w sądzie takie rzeczy wygrywasz zawsze, ale fakt jest taki, ze trtzeba poświecić czas na to.

   • Ale ten z ciężarówki się odwołał i sąd I instancji przyznał rację policji więc odwołał się do II instancji zobaczymy co zrobią

 7. powinny być na kazdrej ulicy, nie mozna sie bezstrsowo do ruchu włczyć z podporzadkowanej

  • W trosce o Twoje zdrowie proponuję abyś schował prawo jazdy do szuflady i skorzystał z innego środka transportu.

 8. Nie ma się czym podniecać widać tylko ile dają ich głupie akcje wyłudzania kasy od podatnika.Widocznie system policyjny jest do bani.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online