Niekorzystne warunki atmosferyczne wpływają na kursowanie komunikacji miejskiej

W Lublinie występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wszystko ma związek z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, gęstą mgłę i miejscowe oblodzenia utrzymujące się od wczesnych godzin porannych, Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że występują utrudnienia i opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

– Największe opóźnienia dotyczą komunikacji trolejbusowej, gdyż marznąca, opadająca mgła osadza się na przewodach trakcji trolejbusowej, tym samym powoduje jej miejscowe oblodzenia i utrudnienia w kursowaniu – wyjaśnia Monika Fisz podinspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami ZTM Lublin.

Z uwagi na sytuację Zarząd Transportu Miejskiego apeluje, aby pasażerowie korzystali z aplikacji mobilnych np. myBus i systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, które pokazują aktualne położenie danego pojazdu.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. rolnik co nieznalazł żony

  Nie dość że jeżdżą raz na godzinę to jeszcze opóźnione. Kpina z mieszkańców i frajerów co wykupili bilety miesięczne !!!

  • Przeciez są warunki drogowe jakie są…ale jeśli nie prowadzi się samemu pojazdu to nie wie się co to oznacza. Kup auto, zrób prawo jazy zobaczymy jak będziesz sprawnie podróżować we mgle i z oblodzona jezdnia. Jak widać po twoim komentarzu baranów nie brakuje. Zalej w między czasie olej do głowy, bo chyba kończy ci się przegląd

   • rolnik co nieznalazł żony

    Miło mi baranie i dziękuję za dobre rady. Obcięte rozkłady tez wytłumaczysz mgłą czy może smogiem ?? Komunikacja miejska w tym mieście to jest kpina i tyle !!

    • Niestety ale święte słowa. Powinny nastąpić masowe podania o zwrot kosztów biletów miesięcznych w kwocie odpowiadającej liczbie zlikwidowanych kursów

   • Nie przesadzaj. Co to za mgła była, jaka ślizgawka? Strach pomyśleć co będzie jak spadnie śnieg, albo wiatr mocniej zawieje? O deszczu nie wspomnę bo będzie zmniejszona widoczność. ŻENADA !!!

    P.S. Posiadam czynne prawo jazdy od 24 lat (w tym kilka lat zawodowo jako kierowca kat. C)

    • Niestety nie masz pojęcia o trolejbusach, nie chodzi o oblodzenie jezdni tylko oblodzenie sieci trakcyjnej. To tak jakbyś podłączył akumulator w swoim samochodziku przez izolator. Przy -20 było by sucho i problemu by nie było.

     • Dla tego już dawno MPK powinno kupić pojazd jaki mają w Gdyni służący do przeciwdziałania temu oszronieniu !!

   • a jakie sa . boje sie jak spadnie snieg jedziemy 5 na godz

 2. Jakie warunki niby są? Mróz -10/-20, zalega jacy śnieg, błoto posniegowe, zamieć śnieżna,… Jakby była zima jak pare lat wstecz to by nie wyjechali nawet z zajezdni. To kpina! I jeszcze łaskawie doradzają sprawdzać na stronie ZTM. Kpina!

  • Nie wiem może się nie znam, nie korzystam z komunikacji miejskiej. Nigdy w tym nie jechałem. Co nie zmienia faktu ze rano była duża mgła i było ślisko. Proponuje zamiast wylewać żale na 112 – zgłosić się do MPK . To raczej logiczne,ze nikt ci tutaj nie zwróci kasy za dzisiejszy przejazd. Pojedź do MPK i odbierz 5 zł, powodzenia

   • Nie wierzę, w to że nigdy nie jechałeś autobusem. Zawsze Cię mamusia albo tatuś wozili za rączkę samochodzikiem? No chyba, że jesteś sparaliżowany i przykuty do łóżka – wtedy to jest możliwe.

   • A to już wypowiedzieć się nie można w temacie? Dzięki Bogu nie musiałam dzisiaj korzystać z usług naszej miejskiej komunikacji. Wystarczy, że z konieczności korzystałam ostatnie dwa tygodnie. Nigdy nie były na czas. Była mgła i było ślisko, ale czy to już są warunki, by mówić o paraliżu? Widocznie nasza komunikacja miejska stworzona jest do jazdy tylko w przystępnych warunkach.

    • Nikt tu nie pisze o paraliżu. Jak by była zima taka jak parę lat wstecz to żaden taki problem by nie istniał.Kiedyś przymrozek wraz z mgłą nie zdarzał się bo był mróz i suche powietrze.

 3. Nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie mają pretensje do MPK, przecierz to ZTM wprowadził zmniejszone rozkłady na Święta, które obowiązują do końca ferii szkolnych. Idźcie do ZTM o zwrot kosztów za bilety miesięczne.

  • Mimo że już ładnych kilka lat w mieście przewozy organizuje ZTM, to ludzie dalej nie wiedzą co to z twór. Dla nich zawsze winne jest MPK i nie możesz, wręcz nie masz prawa ich pouczać. Jak w środku wakacji przestał jeździć Warbus to też było wylewanie brudów na MPK. Po co interesować się tematem i zasięgnąć minimum wiedzy by dowiedzieć się jakie firmy i w jakim zakresie odpowiadają za komunikację w naszym mieście. Lepiej mieć pretensje, pluć jadem, wylewać żale. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie tego słuchał i wtórował.

 4. Każdy kierowca uczony jest, żeby wasze du…y z punktu „a”, do punktu „be” przewieźć bezpiecznie, wiec nie miejcie ćwoki pretensji do kierowców, że w zaistniałych warunkach pogodowych nie gonią na złamanie karku, co mechaniczny koń wyskoczy, żebyś jeden z drugim, nie spóźnił sie do szkoły, sklepu, czy kościoła…

  • Wyzywa się wszem i wobec tych którzy korzystają z własnych aut że wożą sobie właśnie te d.pska. Zachęca się do komunikacji miejskiej i ciągle problemy. Place, wymagam. Wymagam niemożliwego? Właśnie dowiezienia mnie z punktu a do punktu b. I co się dowiaduje? Że rozkłady są orientacyjne a sytuacja jak dzisiaj to nic złego. Powiedzcie to pracodawcom pasażerów. I dlatego zamierzam wozić swoje d.psko swoim samosmrodem!

   • Typowa postawa roszczeniowa. Przede wszystkim nie płacisz tylko dorzucasz swoje grosze do komunikacji, bo wpływy z biletów pokrywają może 1/4 kosztów komunikacji. Po drugie żebyś mógł BEZPIECZNIE przejechać kilka przystanków to w autobusie/trolejbusie siedzi ktoś kto robi wszystko by tak było. Rzeczywiście są momenty że dojechać na czas jest NIEMOŻLIWE, a kierowca z własnej woli nie poświęca swoich przerw żeby pasażerowi zrobić na złość. Rozkłady nie są orientacyjne i są możliwe do zrealizowania tylko w ściśle określonych warunkach. Pozdrawiam i życzę mniej jadu.

    • Pabloo(oryginał)

     Zastanawia mnie jednak po jaką cholerę w tych trajtkach akumulatory ? Ktoś swego czasu tak głośno przekonywał że właśnie w takich sytuacjach mają być m.in przydatne. A tu czytam że to o doope potluc bo i tak się nie da jechać.

  • ha ha ha cichot losu

 5. Ten system dynamicznej informacji pasażerskiej powinien się nazywać system dezinformacji.
  Jeśli jakiś pojazd wypadnie z kursu (np. z powodu awarii), albo ma baaardzo duże opóźnienie, to na wyświetlaczu jest podawany czas odjazdu wg rozkładu papierowego i brak informacji „kurs odwołany, czekaj na następny”.
  Jeśli jest jakiś niezaplanowany objazd (np. z powodu wypadku), to nie ma o tym informacji (albo jest mało precyzyjna), a na omijanych przystankach jest informacja „przyjazd za … min.”, czyli tak, jakby objazdu nie było.

 6. hehehehe… biedaki jezdza trolejbusami , a ja smigam sobie e60 535d i zaden trolejbus mnie nie dopedzi hehehe a do tego mam nowe nokiany po 400 zlotych od sztuki ale co wy mozecie o nich wiedziec biedaki jedne hehehe

  • Abraham Srul Abdul Nasrallah

   Bimmer jesteś the best, chciałbym wydać za Ciebie moją córkę, kozę dokładam gratis, odezwij się na prv.

 7. To te trolejbusy z lat 50tych, 60tych BYŁY LEPSZE! Tamte Rosyjskie jeździły prawie zawsze.

 8. Pabloo(oryginał)

  @Questar..zgadzam się z tobą w 110% za cara Wojciecha i wcześniej panowala zasada jedź albo zgon. Pasażer najważniejszy. A pantografy ile razy spadały to wozak w ciągu 2 minut zakładał i na przód ludu pracujący…ehh gdzie te czasy

 9. no to może z uwagi na warunki atmosferyczne, należało wypuścić większą obsadę zwykłych autobusów? Raczej nie brakowało ich, skoro rozkład do końca stycznia jest świąteczny… Dlaczego, to klienci mają tracić zawsze, a nie przewoźnik?

 10. Która to dokładnie aplikacja MyBus? jest kilka o tej nazwie w sklepie play.

 11. wracałem autobusem i widziałem jakie pojazdy omijał i co ciekawe to tylko 2 trolejbusy były zwykłe a ok 6- 8 to trolejbusy z generatorem(brak paliwa) lub akumulatorami (wszystkie rozładowane)????? usilnie na oblodzonej trakcji chciały jechać

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej