PILNE: Kompletnie pijany wjechał w grupę osób. Są ranni

Dzisiaj w nocy kompletnie pijany kierowca subaru wjechał w grupę kilkunastu osób. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek przy ulicy Zemborzyckiej w Lublinie. Na skwerze na ulicy Siemiradzkiego stała grupa około 20 osób. Nagle od strony ulicy Kruczkowskiego nadjechało rozpędzone subaru. Przejechało przez skrzyżowanie, z impetem uderzyło w metalowe barierki a następnie potrąciło trzy osoby i uderzyło w drzewo. Kierowca usiłował jeszcze uciekać z miejsca wypadku jednak został zatrzymany przez świadków zdarzenia.

Na miejsce wypadku przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Dwóch młodych mężczyzn zostało rannych i trafili oni do szpitala. Doznali m.in. złamań oraz licznych urazów. Potrącona została także kobieta, jednak nie wymagała opieki medycznej. Do szpitala przewieziono również kierowcę auta. Kierujący subaru 26-letni mężczyzna miał około 2 promili alkoholu w organizmie.

Jak wyjaśniali nam świadkowie wypadku auto nadjechało z bardzo dużą prędkością. -Staliśmy całą grupą za barierkami, nagle jeden z kolegów który stał przodem do ulicy zauważył pędzące w naszym kierunku auto. Powiedział na głos, że chyba w nas wjedzie a po chwili krzyknął uciekajcie. Ci co stali przodem odskoczyli a wtedy subaru staranowało barierki i potrąciło trzy osoby a potem uderzyło w drzewo. Kierowca jeszcze wysiadł od strony pasażera a następnie usiłował uciekać- dodał.

Cześć z osób natychmiast rzuciła się za nim w pościg. Po chwili go dogonili i przewrócili na ziemię. Wtedy też na miejsce przyjechali strażacy, którzy zatrzymali mężczyznę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy policji. Znajomi poszkodowanych osób byli w bardzo dużym szoku. Mieli ogromne szczęście, że udało im się odskoczyć sprzed taranującego wszystko na swej drodze auta.

Jak udało nam się ustalić, kierujący subaru pił wcześniej alkohol ze swoimi znajomymi. Ci po zakończonej imprezie odprowadzili go do domu. Jednak ten po kilku minutach wyszedł, wsiadł do samochodu i wyjechał na ulice. Nie minęła chwila a doszło do wypadku. Świadkowie zeznawali, iż auto jechało z bardzo dużą prędkością, a jego kierowca zaczął hamować dopiero w ostatniej chwili.

2014-04-18 07:27:07
(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. Pijani kierowcy do kamieniołomów!

  Powinien pójść siedzieć za usiłowanie zabójstwa! I tyle w temacie!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja