Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kalinówka: Kolejna śmierć na drodze. Renault staranowany przez busa

Po południu w Kalinówce pod Lublinem zderzyły się dwa auta. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek po godzinie 14-tej w podlubelskiej Kalinówce. Zderzyły się tam dwa auta, samochód osobowy i dostawczy. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze świdnickiej drogówki, kierujący osobowym renault jechał od strony Drogi Męczenników Majdanka. Na skrzyżowaniu z drogą krajową podjął manewr skrętu w lewo, w kierunku Lublina. Wymusił jednak pierwszeństwo przejazdu na jadącym w stronę Piask dostawczym volkswagenie.

Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego dostawcze auto zepchnęło samochód osobowy przez wysepkę rozdzielającą jezdnię na sąsiedni pas ruchu. Świadkowie zdarzenia natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Na miejsce przyjechała policja, pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna nie dawał oznak życia. Ratownicy przez długo czas prowadzili reanimację, jednak ta się nie powiodła.

Jak nas poinformowała asp. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, w chwili obecnej nie wiadomo w jakim wieku była ofiara wypadku. –Na miejscu zdarzenia pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora ustala wszystkie okoliczności zdarzenia. Autem dostawczym podróżowało dwóch obywateli Ukrainy, nie odnieśli oni żadnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

W miejscu wypadku ruch odbywa się płynnie, nie ma większych utrudnień. Tam gdzie są problemy z przejazdem, głównie na wyjeździe od strony Drogi Męczenników Majdanka, ruchem kierują funkcjonariusze policji wspierani przez strażaków.

(fot. lublin112)
2014-09-25 16:28:17

21 komentarzy

 1. Mitochondrium Endoplazmatyczne

  Za takie kierowanie ruchem to ja dziękuje.. kierowcy chcący skręcić w m. majdanka nie wiedzą co mają robić, żadnej policjant nie stoi przy radiowozie, stoi sam radiowóz blokujący przejazd.. Mało co nie doszło do wypadku bo Ci którzy nie wiedzą co mają robić wjeżdzają wprost pod pędzące 100km/h na auta jadące lewym pasem.

  • 100km/h? na ograniczeniu do 70? to chyba za dużo nie uważasz? Co do twojego stania przy radiowozie nie mają po co stać, ruch na Majdanek jest zamknięty dlatego radiowóz tak stoi.

 2. Tak mu się spieszyło,że aż wymusił,no to faktycznie przyśpieszył…

 3. tam zdecydowanie powinny być czytelne oznakowania -wręcz często, gęsto i odblaskowo
  Bo „tubylcy” i zorientowani raczej zwalniają w tym miejscu -gorzej z tymi co nie wiedzą o skrzyżowaniu i …pędzą…

 4. Ja tam miałem kolizję w lipcu. W bardzo podobnych okolicznościach, zadecydowały ułamki sekund, że nie dostałem w drzwi tylko w tylny róg. Z mojej winy, ale ja na prawdę NIE CHCIAŁEM wymusić pierwszeństwa, byłem na 100% pewny, że przejadę, ale nie oceniłem, że inny samochód jedzie ponad 100. On z kolei nawet nie hamował, bo myślał, że się zmieści. Nie wiem dokładnie jak tam wygląda sieć dróg, pewnie to niemożliwe, ale najlepiej byłoby gdyby tam jakoś zakazali tego lewoskrętu.

  • W lipcu, mówisz? A jakim autem jechałeś może pamiętam? zakazać nie mogą lewoskrętu bo to jest dojazd do miejsc zamieszkania, z Lublina tylko na tym skrzyżowaniu możemy zawrócić aby się dostać do domów a jechać za kościół w Kazimierzówce nikt nie zamierza, nikt nam za paliwo nie odda, oznakowanie jest dobre, jedynie znaki mogą przysłaniać widoczność jak się źle stanie autem, jest tu ograniczenie do 70 ze względu na skrzyżowanie, niestety mimo tego bardzo często dochodzi tu do wypadków.

    • Pamiętam, czarne? Miałeś wiele szczęścia,to audi zasuwało nie wąsko zatrzymało się jakieś 50m za miejscem uderzenia i bez lewego koła, na szczęście obeszło się bez ofiar. Przyznaje że nie chciałeś wymusić, widziałem Twoją reakcję i do tego fajne autko. Mam nadzieje że się wszystko dobrze skończyło.

     • To właśnie ta kolizja. Samochód to tylko rzecz. Dobrze, że nic się nie stało kierowcy audi, bo chyba najgorzej jest komuś zrobić krzywdę. A Ty gdzieś tam w pobliżu pracujesz, że tak dobrze znasz to skrzyżowanie?

     • Mieszkam naprzeciwko tego skrzyżowania, podczas Twojej kolizji też byłem na miejscu i rozmawialiśmy. Zawsze jak coś się dzieje to idę udzielić pomocy, każda sekunda się liczy a kierowcy bardzo rzadko się zatrzymują żeby pomóc, dziś niestety nikt się nie zatrzymał byłem pierwszy na miejscu, wszystko widziałem, mimo szybkiego wezwania pogotowia i reanimacji nie udało się uratować tego Pana. Ukraińcy nie wiedzieli co robić, ale widziałem że byli załamani. Powinni coś zrobić na tym skrzyżowaniu bo to się nigdy nie zmieni.

   • o jakim dojezdzie do domow mowisz?mozna zlikwidowac lewoskret w strone lublina a ruch skierowac w strone felina i grygowej..

    • aa sory zapomnialem o tych paru domach ktore tam zostaly zwracam honor..juz bezpieczniej byloby zlikwidowac ten skret a zrobic skret od strony lublina do rozdzielni gazu i tamtedy dojazd do posesji..byloby duzo bezpieczniej..

 5. Hmmm, to może jest to właściwe miejsce na radar?

  • jak najbardziej właściwe, pewnie niektórym by to zmniejszyło zapał i dało by się spokojnie przejechać.

 6. Niestety stamtąd trzeba przeskakiwać… W lipcu było kilka chyba. Picasso widziałem raz rozbite w tył

  • A to jest jakiś miesiąc w którym tutaj nie było wypadków? Jeszcze przez zanim zrobili tą drogę, nie było tygodnia bez wypadku, a zdarzały się trzy wypadki w trzy dni, i już chyba wszystkie marki tutaj uczestniczyły, po zrobieniu ekspresówki liczba wypadków spadła ale nadal są dość często, myślałem nad montażem kamery obserwującej skrzyżowanie ułatwiło by później dochodzenie.

 7. Tam jest taki problem, że znaki ograniczają widoczność.

  • Niestety tak, kto jeździ tędy bardzo często wie w którym punkcie trzeba się zatrzymać aby mieć widoczność, projektanci w tym miejscu nie wiedzieli chyba co robią.

 8. Myślę, że powodem tak dużej ilości wypadków w tym miejscu może być również trudnośc w ocenie odległości i prędkości samochodów jadących od Lublina – skrzyżowanie jest na wzniesieniu i gdy patrzy się w stronę Lublina, wydaje się jadące od Lublina samochody są dalej niż w rzeczywistości – a tu bzyyt i już przecina skrzyżowanie. Dlatego ja przejeżdzając przez tę drogę zawsze czekam na realnie bezpieczną odległość – czyli gdy auto jest w okolicach wiaduktu 🙂

 9. gdy zostanie otwarta autostrada od kalinówki na wylot w kierunku stolicy to będzie tam sporo mniejszy ruch. Narazie niestety nie zapowiada się by to było zbyt szybko. Zamiast debilnych ograniczeń lepiej po prostu myśleć … ja tam gdy nie jestem pewny że zdążę to nie jadę tylko czekam

 10. Na tym skrzyżowaniu powinna być sygnalizacja świetlna podobnie jak jest przy skrzyżowaniu Witosa z Doświadczalną…