Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany wujek opiekował się 9-miesięczną dziewczynką. Porzucił wózek i uciekł

Kraśniccy policjanci zatrzymali 55-latka, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie opiekował się 9-miesięczną dziewczynką. Dziecko trafiło pod opiekę innego kuzyna.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w Kraśniku na ul. Sikorskiego. Policjanci otrzymali informację, że znajduje się tam nietrzeźwy mężczyzna, który opiekuje się dzieckiem.

– Mężczyzna, który pchał przed sobą wózek w pewnym momencie przewrócił się. Dzięki szybkiej reakcji przypadkowego przechodnia, który w porę złapał dziecko, nie odniosło ono żadnych obrażeń. Gdy mężczyzna wezwał policję, nietrzeźwy opiekun uciekł z miejsca pozostawiając wózek z dzieckiem na chodniku. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali go w jednym z pobliskich bloków – relacjonuje zdarzenie asp. Marta Winiarczyk-Bigos z kraśnickiej Policji.

Jak się okazało 55-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

– Dzieckiem, którym „opiekował” się wujek, była 9-miesięczna dziewczynka. Jak się okazało, matka dziecka pozostawiła je pod opieką wujka i udała się w podróż do Krakowa – wyjaśnia asp. Marta Winiarczyk-Bigos.

Dziecko po konsultacji z Sędzią Sądu Rodzinnego zostało przekazane innemu kuzynowi. W sprawie nieodpowiedzialnej opieki 55-latka zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające.

2017-06-26 12:40:28
(fot. ilustr. pixabay.com)

15 komentarzy

 1. Takie święte miasto zawierzone maryjce i taki skandal…

 2. Wujek samo zło. Dostał część „pińcety” więc dał w gaz.

 3. Wujek, na ten tych miast, albo jeszcze szybciej, powinien dostać dozgonny zakaz prowadzenia wózków dziecięcych!!!

 4. Dziecko 9 miesięcy i mamusia zostawia je wujkowi a sama wyjeżdża do Krakowa? Laska ma nieźle zryte pod beretem.

 5. mów mi wuju powiedział do dziewczynki. Taki gość może usnąć z papierosem na materacu

 6. A mamusia zainkasowała 500+ i hu… laj du…. sza..

  • Absolwent Wyższej Szkoły Szczerzenia Zębów w Uśmiechu

   Jeli to, nie daj Boże, pierwsze dziecko to 500+ sie nie należy – mus wyprodukować drugie.
   Może na ten przykład, krakowiaka, albo w rytmie krakowiaka

   • Na pierwsze też się należy, jeśli dochód na członka rodziny nie przekracza bodajże 800 zł. A niestety w tamtych rejonach dużo jest takich, którym nie przekracza hehe.

 7. Ludzie zastanówcie się co piszecie wasze komentarze porażka naprawdę

 8. Ola to ty się zastanów co piszesz,no chyba ze ty taka sama jak to mamuska dziecko podrzuciałas komus jak sroka i w Polskę.

  • Moze miala powod zeby dziecko zostawic nie zdazylo sie nikomu zostawic z kims dziecka?

  • podpisujesz sie „hahaha” i chcesz zabłysnąć inteligencja ? ja tez wspolczuje twoim dzieciom chociaz mam nadzieje ze ich nie posiadasz. Płytkie myślenie pustaka. Nie pomyślałeś/aś ze była to.wyjatkowa sytuacja.gdzie mama dziecka nie miala.wyjscia i i przede wszystkim nie spodziewala sie takiego.obrotu sprawy? mysle ze w innym.wypadku nie pozostawilaby dziecka w takich rekach.Przede wszystkim byla w Lublinie a nie w Krakowie jak to pisza. Takze scisnij i nie oceniaj

 9. Ale nie prawie 4 godzinną jazdą w jedną stronę i prawie 300 kilometrów od miejsca zamieszkania.Nananna przeczytaj dokładnie co napisałaś.Żal mi Twojego myślenia,chyba ze ty jestes taka sama.

Z kraju