Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany wracał z sylwestra, w Nowy Rok wkroczył z utratą prawa jazdy

Miał ponad 2 promile i w takim stanie postanowił wracać z imprezy sylwestrowej za kierownicą audi. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i wkrótce jego postępowanie oceni sąd.

W sylwestrową noc policjanci pełniący służbę w Kazimierzu Dolnym zwrócili uwagę na audi, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych.

Chcąc zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący widząc to przyspieszył, a następnie zjechał na chodnik i trawnik próbując ukryć się między zaparkowanymi pojazdami. Na niewiele mu się to zdało, bo policjanci bardzo szybko go zatrzymali, uniemożliwiając mu ucieczkę.

Jak się okazało 41-letni mieszkaniec gminy Puławy był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, stanowiące przestępstwo 41-latek wkrótce odpowie przed sądem. Poza karą pozbawienia wolności i wysoką grzywną będzie musiał zapłacić świadczenie pieniężne w wysokości do 60 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Puławy)

11 komentarzy

 1. Dobrze ze się nie popłakał i nie dzwonił do rodziców….

 2. Auto rozumiem skonfiskowane według nowych przespisów?

  • Nie będzie żadnej konfiskaty.
   Może za rok 🙂
   Gdybyś nie zajmował się głupotami to wiedziałbyś, że wspomniane przepisy wejdą w życie w rok od daty opublikowania w Dzienniku Ustaw.

   • Nie rok od opublikowania a dwa miesiące po wyborach by suwerena nie denerwować i by miał czym pojechać (co prawda bez prawa jazdy) na te wybory po kościele.

 3. jest bezpieczniej

  Jak ktoś jeździ po pijaku to znaczy, że prawo jazdy nie jest mu potrzebne.

 4. „stracił już prawo jazdy i wkrótce jego postępowanie oceni sąd – a na tą sądową ocenę, powinien poczekać za kratkami, a nie w domowym zaciszu.

 5. KTO TU RZĄDZI ⁉️

  SZANOWNA REDAKCJO❗
  PRZYPOMNIJCIE KARĘ JAKA SPOTKAŁA NAJSZTUBA ZA ROZJECHANIE BABCI NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH BEZ PRAWA JAZDY I BEZ WYMAGANYCH BADAŃ TECHN. AUTA
  (CZY BYŁ TRZEŹWY- NIE WIEM)❗❗❗
  KTO TU RZĄDZI ⁉️
  KU**A❗❗❗
  K T O T U R Z Ą D Z I ⁉️