690 680 960

Pijany wjechał volkswagenem w grupę pieszych. Trzy osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości pod Zamościem doszło do potrącenia grupy pieszych. W osoby stojące na pasie zieleni za chodnikiem wjechał pijany mężczyzna kierujący volkswagenem. 38-latek został zatrzymany, przebywa w policyjnym areszcie.

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 22 w miejscowości Mokre koło Zamościa. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu grupy osób stojących na pasie zieleni za chodnikiem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem jechał w kierunku miejscowości Hubale. Na łuku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, uderzył w zaparkowany tam samochód i w dwa znaki drogowe. Następnie wjechał w grupę osób, która stała na znajdującym się za chodnikiem pasie zieleni. Ostatecznie volkswagen zatrzymał się na ogrodzeniu pobliskiej posesji.

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły trzy osoby. Na szczęście po badaniach okazało się, że kobieta i dwaj młodzi mężczyźni nie odnieśli obrażeń wymagających dalszej hospitalizacji i mogli wrócić do domu.

44-latek z Zamościa, który kierował volkswagenem był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. Nietrzeźwy był także 38-letni pasażer auta. Obaj zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca i pojazdów oraz przesłuchali świadków. Prowadzone przez śledczych postępowanie pozwoli na ustalenie szczegółów zdarzenia. 44-latek wkrótce usłyszy zarzuty i ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

(fot. Policja Zamość)

Jeden komentarz

  1. Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

    W osoby stojące na pasie zieleni za chodnikiem pijus wjechał !!!
    Na drugi raz, trawki nie będą deptać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce