690 680 960

Pijany obywatel Białorusi kierował cysterną. Zareagował świadek (zdjęcia)

Dzięki zgłoszeniu od jednego z kierowców policjanci z Terespola zatrzymali nietrzeźwego obywatela Białorusi kierującego cysterną. 49-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie na drodze.

W miniony piątek przed północą policjanci z Terespola otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jadący drogą krajową kierowca cysterny może być nietrzeźwy. Zgłaszający dodał, że przez chwilę rozmawiał z kierowcą i wyczuł od niego alkohol. Świadek jechał za mężczyzną i kiedy zauważył po drodze patrol policji dodatkowo przekazał mundurowym tę informację.

W miejscowości Dobryń Duży wskazany kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą cysterny siedział 49-letni obywatel Białorusi. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, natomiast przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Białorusin został zatrzymany do wyjaśnienia, a ciężarówka trafiła na parking. Teraz o losie amatora jazdy na podwójnym gazie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W przypadku „kierowcy na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

(fot. Policja Biała Podlaska)

8 komentarzy

 1. potencjalny terrorysta – dlaczego ich tu wpuszczacie ???

 2. Specjalistom jestem

  Deportować przez Ukrainę !!

 3. Zwolnić, dać medal, PESEL i zapomogę – chłop pewnie, jak każdy brat ze Wschodu nie radzi sobie psychicznie z efektami panującej tam dyktatury.Tak jak u nas aktor – Pan Ferency pije, bo Kaczyński, tak ten pewnie pije, bo Łukaszenka.

 4. I co zrobił widzący świadek rzucił petem

 5. niech Morawiecki zamyka w cholere jak najszybciej te przejscia graniczne z bialorusia

Kursy walut

 • USD 4.2234zł 0.19%
 • GBP 5.2146zł 0.14%
 • EUR 4.5294zł 0.11%
 • CHF 4.6758zł 0.27%

Polub nas