Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany obywatel Białorusi kierował cysterną. Zareagował świadek (zdjęcia)

Dzięki zgłoszeniu od jednego z kierowców policjanci z Terespola zatrzymali nietrzeźwego obywatela Białorusi kierującego cysterną. 49-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie na drodze.

W miniony piątek przed północą policjanci z Terespola otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jadący drogą krajową kierowca cysterny może być nietrzeźwy. Zgłaszający dodał, że przez chwilę rozmawiał z kierowcą i wyczuł od niego alkohol. Świadek jechał za mężczyzną i kiedy zauważył po drodze patrol policji dodatkowo przekazał mundurowym tę informację.

W miejscowości Dobryń Duży wskazany kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą cysterny siedział 49-letni obywatel Białorusi. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, natomiast przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Białorusin został zatrzymany do wyjaśnienia, a ciężarówka trafiła na parking. Teraz o losie amatora jazdy na podwójnym gazie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W przypadku „kierowcy na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Pijany obywatel Białorusi kierował cysterną. Zareagował świadek (zdjęcia)

Pijany obywatel Białorusi kierował cysterną. Zareagował świadek (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

8 komentarzy

  1. potencjalny terrorysta – dlaczego ich tu wpuszczacie ???

  2. Specjalistom jestem

    Deportować przez Ukrainę !!

  3. Zwolnić, dać medal, PESEL i zapomogę – chłop pewnie, jak każdy brat ze Wschodu nie radzi sobie psychicznie z efektami panującej tam dyktatury.Tak jak u nas aktor – Pan Ferency pije, bo Kaczyński, tak ten pewnie pije, bo Łukaszenka.

  4. I co zrobił widzący świadek rzucił petem

  5. niech Morawiecki zamyka w cholere jak najszybciej te przejscia graniczne z bialorusia

Z kraju