Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany motorowerzysta doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego (zdjęcia)

Wczoraj na drodze krajowej nr 2 doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem pijanego motorowerzysty. Na szczęście wszystko zakończyło się na uszkodzonych pojazdach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12 w miejscowości Woskrzenice Duże w powiecie bialskim, na drodze krajowej nr 2 na trasie Biała Podlaska – Terespol. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego ze skuterem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem marki Yamaha doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. 44-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska kierujący jednośladem włączając się do ruchu z terenu stacji paliw, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu krajówką kierowcy nissana. Autem podróżował 61-letni mieszkaniec gminy Zalesie. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów, po którym samochód wpadł do przydrożnego rowu.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 61-latek był trzeźwy, natomiast 44-letni kierowca motoroweru, w chwili zderzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Pijany motorowerzysta doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

 1. Nie zgadzam się z twierdzenie, że: „Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała” – pijus powinien być „zabezpieczony” przez grabarza.
  I uwaga inaczej myślący, a ciekawi co bym napisał, gdyby to była pijana moja córka, syn, żona czy kochanka, albo nawet i teściowa… napisałbym to samo

 2. 1. „Pijany motorowerzysta doprowadził do GROŹNEGO zdarzenia drogowego”
  „Na szczęście wszystko zakończyło się na uszkodzonych pojazdach”

  Wg mnie te dwa zdania stoją w sprzeczności.

  2. To niesprawiedliwe. Znowu winnym będzie kierujący pojazdem.

 3. Niezależnie od tego, co mu „grozi”, właśnie powinien zaliczać pierwszy z 200 dni odsiadki. Zrobiłoby się bezpieczniej.

  • Jeżeli za kierowanie skuterem po pijaku miałoby grozić 200 dni aresztu, to ile groziłoby za kierowanie po pijaku:
   -rowerem
   -hulajnogą elektryczną
   -motocyklem
   -samochodem osobowym
   -ciężarówką
   -tramwajem ?

   • Do tej pory nie skojarzyłeś, że to za zawartość alkoholu we krwi kierującego, a nie za to, czym kto kierował? Dla ułatwienia: 0, 78 promila – 78 dni aresztu, 3,08 promila – 308 dni aresztu.