Pijany kierowca taksówki, który doprowadził do wypadku, nie był związany z korporacją. „U nas bezpieczeństwo jest priorytetem”

Korporacja taksówkarska, której logo widniało na aucie pijanego taksówkarza zapewnia, że współpraca z mężczyzną zakończyła się już kilka miesięcy temu. Nie zdał on jednak firmowych emblematów.

Korporacja taksówkarska Ale Taxi skrytykowała i potępiła zachowanie kierowcy taksówki, który wczoraj doprowadził do groźnego wypadku na ul. Kunickiego w Lublinie. Jak już informowaliśmy, około godziny 17:20 w rejonie skrzyżowania z ul. Pochyłą zderzyły się cztery pojazdy.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący citroenem mężczyzna poruszał się od strony centrum. Z impetem wjechał w stojące przez skrzyżowaniem auta, których kierowcy oczekiwali na zielone światło. Citroen uderzył najpierw w jaguara, na następnie w volvo, które zaczepiło jeszcze o dostawczego forda.

Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni sprawca zdarzenia miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Poruszał się autem oklejonym znakami graficznymi Ale Taxi. Okazuje się jednak, że z korporacją tą nie współpracował od kilku miesięcy.

– Wygląd auta, czyli oklejenie i firmowy kogut, to skutek braku kontaktu, który próbowaliśmy niejednokrotnie nawiązać z kierowcą, w celu zdania tych emblematów. Jednak od blisko trzech miesięcy było to bezskuteczne. Podkreślamy, iż bezpieczeństwo było, jest i pozostaje w naszej korporacji priorytetem. Nie możemy odpowiadać za to nieodpowiedzialne zachowanie, które, jak pragniemy podkreślić, absolutnie potępiamy, niezależnie od sytuacji. Wydarzenie w odniesieniu do naszej korporacji miało charakter incydentalny. Jednocześnie zapewniamy, iż przejazdy w Ale Taxi są realizowane wyłącznie przez przestrzegających zasad i przepisów kierowców. – wyjaśniał nam Zarząd Stowarzyszenia Jedynka.

Kierowca citroena, kiedy tylko wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Jak ustaliliśmy, na razie wszystko wskazuje na to, że odpowie za kierowanie pojazdem oraz spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Oprócz utraty uprawnień do kierowania i odpowiedzialności karnej, czekają go również znaczne wydatki. Będzie bowiem musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonych przez siebie pojazdów. Do tego mogą dojść odszkodowania dla osób poszkodowanych w zdarzeniu.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Magda, Mariusz, Kacper, Mirek)

24 komentarze

 1. a co korporacja miała napisać? nawet jak nałgała, to kto to sprawdzi i będzie prostował w mediach?
  czy jeździł czy nie, napisali bez żadnych konsekwencji, że od dawna już nie jeździł. taka prawda.

 2. Co jak co, ale Ale to największa korporacja w mieście i dba o standardy, z ulicy się do nich nie trafia (jak do iTaxi czy Bolta) – skoro już wcześniej pożegnali się z bandytą z Citroena, to najwyraźniej mieli ku temu powody.

  A kierowców jeżdżących pod kogutami swoich poprzednich korporacji, albo wręcz fikcyjnych firm jest w tym mieście zatrzęsienie i nikt z tym nic nie próbuje robić (wiem, wiem, niedawno zmieniono przepisy – ale jedna sprawa zmienić przepisy, druga je wyegzekwować).

 3. O kurcze,mam klona!Dziwne że kierowca tak napity i tak szybko jechał,gdzie miał rozum.Stad powiedzenie , że alkohol jest dla ludzi mądrych.

 4. Jak nie jeżdzą pod prąd na Solidarnosci to po pijaku powodują kolizje,a na tego Bolta co się ogadają.Problem jest jeszcze gdzie indziej ale nikt nie podnosi tematu.Badania które przechodzą u zaprzyjaźnionej Pani doktor.Jeżeli teraz poszliby by bezstronnie zrobić uwieźcie mi że 40 procent tych dziadków nie przeszłoby
  .Wesołych Swiat i odpuście typowi z Ale Taxi,Żewłakow nie lepszy i reszta razem ze mną co kaźdemu się prawie raz w życiu po kielichu prowadzić albo po piwku.Amen

 5. A, to spoko, szybko odda kasę, jak mu się kodziarze zrzucą na pokrycie szkód, jak za to tico. Tylko żeby znowu jakiś zbierający nie zajumał tej kasy. Jak tam Donek, Kijowski już się rozliczył ze zrzutek?

 6. Git z Tatar,ale wypiłeś to raz piwko i przejechałeś bezpiecznie,bo miałeś rozum na miejscu

 7. Jeżdżę tymi taksowkami Ale taxi niemal codziennie i prezentują poziom i jakość świadczonej uslugi najwyższy w Lublinie przy cenach porównywalnych do bolt i zarazem nizszych od innych korporacji.Sa bezkonkurencyjni.Wierze,że rozstali się dawno z tym przestępcą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie