690 680 960

Pijany kierowca dacii uderzył policjanta. Groził pozbawieniem życia

Poważne konsekwencje czekają 25-latka, który zaatakował policjanta i groził pozbawieniem życia. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak kierował pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem na ul. Kamiennej w Zamościu. Policjanci zatrzymali tam kierującego dacią, mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Co więcej, zamościanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kiedy policjanci doprowadzali 25-latka do komendy młodzieniec zaczął być agresywny, do jednego z mundurowych kierował wulgaryzmy, obrażał go i groził pozbawieniem życia. Już w komendzie uderzył policjanta. Mężczyzna został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnym areszcie.

W poniedziałek usłyszał zarzuty. W czasie przesłuchania przyznał się do swojego nagannego zachowania, tłumacząc je spożytym alkoholem. Odpowie za to, że chcąc wywrzeć wpływ na funkcjonariusza, który wykonywał czynności służbowe naruszył jego nietykalność cielesną oraz kierował wobec niego groźby oraz znieważył go słowami obelżywymi.

Przewidzianą w kodeksie karą za tego typu zachowanie wobec funkcjonariusza publicznego jest pozbawienie wolności do lat 3. 25-latek nie uniknie także odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tutaj przepisy przewidują karę więzienia do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

22 komentarze

  1. Ciekawe czy go pałkami ni pobili i nie zagazowali.
    Bo oni maja takie skłonności.

    • A powinni, powinni. I to tak, żeby przynajmniej przez parę tygodni nie mógł siadać, zwłaszcza na fotelu kierowcy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie