Pijany kierowca busa przewoził pasażerów. Miał 2,3 promila

Wyjątkowa nieodpowiedzialności a nawet głupota – inaczej nie da się opisać zachowania kierowcy busa, który po pijanemu ruszył w trasę. Co więcej, przewoził pasażerów.

Dzisiaj rano funkcjonariusze chełmskiej drogówki patrolując drogi powiatu w miejscowości Turka w gm. Dorohusk zatrzymali do kontroli drogowej pasażerskiego busa. W jej trakcie mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy. Po chwili poczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem nie pozostawiało już żadnych wątpliwości, mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 2,3 promila alkoholu.

Mężczyzna w wieku 49 lat przewoził dwóch pasażerów. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Dorohusk niebawem usłyszy zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-04-23 16:04:52

8 komentarzy

  • powinni stworzyć specjalny paragraf dla tych co przewożą osoby będąc „na podwójnym gazie”, a dla tych co świadczą usługi przewozowe zakaz ich wykonywania, ale taką mamy władzę, co dba tylko o własną kieszeń i nie robi tego co powinna

 1. tępić taka plagę jak tylko się da nie dwa lata tylko powinno być 22 dobrze ze nikomu się nic nie stało wyczyny innych poniżej
  https://www.youtube.com/channel/UCUYb90uRCr9lzmb8psj-3Qg

  • Co do filmików – normalna jazda w mieście. Widać jednak na nich, że autor to tzw. miłośnik lewego pasa, a denerwują go inni 😛

  • Nic wielkiego na tych filmach. Żadnej rewelacji. Chyba masz gościu fart, bo próbujesz coś ciekawego nagrać i wszystkie nieszczęścia Cię omijają. Ciesz się, że właśnie tak masz.

  • Dobrze gada, polać mu.

 2. witam odnośnie wczorajszego zatrzymania pijanego kierowcy został on zatrzymany dopiero kiedy wykonywał już drugi kurs tego dnia rano z ostrowa ok godz 06:40 przewoził pod wpływem grupę dzieci w ilości ok 40 osób .Dzień wcześniej też był pod wpływem alkoholu ludzie z wieczornego kursu tj 18:17 z Chełma wysiedli pod cementownią bo bali się dalszej jazdy policja wtedy miała związane rece bo bali się zaczepić swojego kolegi właściciela firmy gran speed w osobie J**** K******.Właściciel tejże (firmy) miał pełną swiadomość tego że jego kierowca znajduje się pod wływem alkoholu mimo to kazał mu jechać bo nie miał kierowcy zastępczego. to nie pierwszy wypadek tego typu: włąściciel firmy mając pełną swiadomość tego że jego kierowca jest pod wpływem w wakacje kazał zabrać grupę z i lo z Chełm i zawieść nad białe bo przecież to niedaleko a policja cie nie sprawdzi załatwię to i tak było dopiero reakcja rodziców nakazała skontrolowanie pojazdu i jak się okazało kierowca miał ponad promil ale udało mu się wyjść z tego cało bo właściel załatwił mu bardzo szybko kwity.Kolejnym przykładem jazdy po alkoholu był przypadek kiedy to na odprawę policji podstawił się sam właściciel a kiedy policja odjechała miejsce kierowcy zają piany(mechanik)kierowca bez zęba krzysio po kilkukilometrowej przejazdzce opiekunowe wyczuli alkohol i wezwali policje po trasie.Jakież to było wielkie zdziwienie krzysio był pod wpływem i znowu miało się udać bo przecież własciciel jest nietykalny przez prawo zbyt dużo kolegów nma na odpowiednich stanowiskach w policji prokuraturze sądzie.Jak macie jakieś pytania chetnie na nie odpowiem.polecam firmę jak ktos chce z g i n ą ć.Kurs tylko w jedną stronę.

 3. Firma g*** s**** Pana J*** K******** z D*********. Potwierdzam słowa przedmówcy. Własciciel dba tylko o własna kieszen i licza sie dla niego pieniadze a nie ludzkie życie. Jezdziłem z nimi ale od przyszłego miesiaca przenosze sie do konkurencji. Widac ze tamci jeżdzą juz kilka lat i nie ma u nich takiej rotacji jak w g*** s******* wiec cos jest na rzeczy.. Napewno sa bardziej doswiadczeni a tu co chwila to nowy kierowca. Panie Janku ja nie bede dla Pana pozycji na rynku ryzykowal życiem. Pana tez powinni pociagnac do odpowiedzialnosci karnej bo doskonale Pan wiedział w jakim stanie kierowca wsiada do busa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew